طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

داوری: مسابقات قهرمانی جهان بهترین میدان برای دوومیدانی کاران جوان ایران است

جوایزی برای ورزشکاران برتر خود در نظر گرفته ایم
داوری: مسابقات قهرمانی جهان بهترین میدان برای دوومیدانی کاران جوان ایران است

 رییس فدراسیون دوومیدانی در آستانه شروع مسابقات قهرمانی جهان در روسیه اعلام کرد: چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان میدان بسیار خوب و بزرگی برای دوومیدانی کاران جوان ما است که فرصت مسابقه دادن در برابر بهترین های جهان را پیدا کنند.

افشین داوری در گفت وگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون دوومیدانی افزود: ما انتظار معجزه از ملی پوشان کشورمان در این مسابقات نداریم اما از آنان خواسته ایم که تمام تلاش خود را برای کسب نتیجه ای شایسته به کار ببندند.

وی در خصوص دوندگان سرعت ایران اظهار داشت: دوهای سرعت ایران نسبت به گذشته پیشرفت چشم گیری کرده است بطوری که ما برای نخستین بار دو دونده در ماده ۱۰۰ متر را از طریق کسب سهمیه مستقیم راهی مسابقات قهرمانی جهان کرده ایم.

داوری با اشاره به اظهارات سرگی بوبکا قهرمان اسطوره ای پرش با نیزه جهان  و رکورددار فعلی این ماده و وزیر ورزش و جوانان اوکراین در اجلاس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی جهان اظهار داشت: با وجودی که از ۲۰۹ کشور جهان در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند اما ۹۰ کشور با وایلد کارت در این مسابقات حاضر می شوند حال آنکه ایران خود را از این ۹۰ کشور جدا کرده است.

وی در ادامه گفت: حسن تفتیان به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته و نمی توان از وی انتظار داشت که حتی به رکورد خود که دو ماه قبل به آن دست یافته بود، برسد اما با این وجود مربی او معتقد است که تفتیان شرایط شرکت در مسابقه را دارد و نخستین حضور او در مسابقات قهرمانی جهان، تجربه گرانبهایی برای این ورزشکار محسوب می شود که به تازگی به رده بزرگسالان وارد شده است.

داوری در خصوص رضا قاسمی هم گفت: این ورزشکار کشورمان در سالیان اخیر همواره جزو خوب های سرعت ایران بوده و رکورددار ۲۰۰ متر ایران محسوب می شود.

وی اظهار داشت: ما فاصله خود را با جهان به خوبی می دانیم و انتظار نداریم که ورزشکاران مان در این مسابقات معجزه کنند اما برای افزایش انگیزه آنان جوایزی را در نظر گرفته ایم که در صورت زدن رکورد شخصی در این رقابت ها به آن دست پیدا می کنند و در صورت صعود به مراحل بالاتر جوایز روند صعودی به خود می گیرد.

رییس فدراسیون دوومیدانی در خصوص ابراهیم رحیمیان که در المپیک ۲۰۱۲ لندن از دور مسابقات حذف شده بود، هم گفت: رحیمیان از المپیک ۲۰۱۲ لندن درس های بزرگی گرفته است و در این مسابقات تلاش می کند تا توانایی های خود را محک بزند.

وی گفت: این ورزشکار به تازگی توانسته برای نخستین بار در تاریخ دوومیدانی ایران به جمع ۱۰ نفر برتر آسیا راه پیدا کند و من به شخصه امیدوارم شاهد مسابقه خوبی از او باشم.

داوری در خصوص محمود صمیمی تنها نماینده پرتاب دیسک ایران در مسابقات قهرمانی جهان هم گفت: صمیمی با داشتن حدود ۲۲ سال سن، جزو سه پرتابگر برتر ایران محسوب می شود و قطعا آینده خوبی دارد.

وی افزود: ما امیدواریم صمیمی بتواند رکورد خود را تکرار کند و در صورتی که دچار بدشانسی نشود راهی مرحله پایانی پرتاب دیسک شود.

داوری در خصوص عدم حضور لیلا رجبی در مسابقات قهرمانی جهان هم گفت: متاسفانه رجبی چند هفته قبل دچار درد ازناحیه آشیل پا شد اما با توجه به توصیه پزشک تصمیم گرفت با کم کردن فشار تمرینات، خود را به مسابقات قهرمانی جهان برساند.

وی افزود: متاسفانه یک روز پیش از اعزام گروه دوم، خانم رجبی از افزایش درد در ناحیه آشیل پای خود خبر داد و از این رو مقرر شد در صورت تایید پزشک، وی در این دوره از مسابقات شرکت نکند.

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان از امروز شنبه به مدت هشت روز در شهر مسکو روسیه آغاز شده است.

حدود ۲ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور جهان در حالی در این مسابقات شرکت کرده اند که بیش از ۲ هزار خبرنگار، عکاس، تصویر بردار این مسابقات را پوشش می دهند.

برای خبرنگاران و اصحاب رسانه پنج هتل در نظر گرفته شده است که هر کدام از آنان با داشتن ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ اتاق گنجایش پذیرش این تعداد را داشته است.

به گفته مسوولان برگزاری مسابقات، علاقه مندان به مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان همچنان در حال رساندن خود به مسکو محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان هستند شهری که به دلیل هزینه بالای اقامت، تردد و خوراک جزو گرانقیمت ترین شهرهای جهان است.

0 دیدگاه در “داوری: مسابقات قهرمانی جهان بهترین میدان برای دوومیدانی کاران جوان ایران است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi