طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

شانس کم ایران برای کسب مدال، امیدوار به رکورد خوب

مسابقات دومیدانی جهان

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان از فردا (شنبه) در شهر مسکو روسیه آغاز می‌شود و ۵ نماینده ایران به رقابت با حریفان خود خواهند پرداخت.

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در حالی از فردا شنبه در شهر مسکو روسیه آغاز می‌شود که تیم کشورمان هم در این رقابت‌ها ۵ نماینده در مواد مختلف دارد.

ابراهیم رحیمیان در پیاده روی، محمود صمیمی در پرتاب دیسک، رضا قاسمی و حسن تفتیان در دوی ۱۰۰ متر و لیلا رجبی در پرتاب وزنه نمایندگان ایران در این رقابت‌‌ها هستند.

البته احسان حدادی هم سهمیه جهانی پرتاب دیسک را کسب کرد، اما اعلام کرده است که نمی‌خواهد در این مسابقات شرکت کند.

هرچند در این مسابقات به دلیل غیبت احسان حدادی شانس کسب مدال بسیار کم است، اما این انتظار وجود دارد که نمایندگان ایران رکوردهای بهتری را نسبت به گذشته از خود به جای بگذارند.

*قاسمی و تفتیان – ۱۰۰ متر

رضا قاسمی و حسن تفتیان نخستین بار است که در ماده ۱۰۰ متر تیم ایران را صاحب سهمیه کردند و این دو دونده امیدوارند با تکرار رکوردهای خود به مرحله نیمه نهایی برسند.

سریعترین دوندگان ایران در دوی ۱۰۰ متر شنبه شب دور مقدماتی را برگزار می‌کنند. این دو دونده جوان کشورمان در مسابقات جام کازانف سهمیه جهانی را کسب کردند. قاسمی تجربه المپیک را دارد و قطعا اگر روز او باشد می‌تواند به رکورد خوبی برسد.

*پرتاب وزنه بانوان – لیلا رجبی

بدون شک لیلا رجبی موفق ترین دومیدانی کار بانوی ایران در چند سال گذشته است که در این مسابقات هم تنها بانوی دوومیدانی کشورمان در ماده پرتاب وزنه محسوب می‌شود.

رجبی که به تنهایی تمرین می‌کند، عنوان کرده از مصدومیت رنج می‌برد، اما می‌تواند در این مسابقات شرکت کند و باید دید دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در هند که امسال برگزار شد، چه نتیجه‌ای را کسب خواهد کرد.

*ابراهیم رحیمیان – پیاده روی

رحیمیان به عنوان نخستین نماینده دوومیدانی ایران توانست جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کند. او که در المپیک لندن هم حضور داشته است، تمریناتش را برای شرکت در مسکو در تهران برگزار کرده بود و امیدی برای کسب مدال از این ورزشکار وجود ندارد، اما این انتظار وجود دارد که وی بتواند رکورد خوبی را از خود به جای بگذارد.

*محمود صمیمی – پرتاب دیسک

محمود صمیمی و احسان حدادی هردو سهمیه جهانی را کسب کرده‌اند، اما به دلیل اینکه حدادی اعلام کرده است در این مسابقات شرکت نمی‌کند، صمیمی تنها نماینده ایران خواهد بود. صمیمی در مسابقاتی که امسال در رقابت‌های قهرمانی آسیا و دانشجویان جهان برگزار کرد، نتایج خوبی کسب نکرد، اما خودش می‌گوید امید دارد با پرتاب بالای ۶۳ متر می‌تواند در جمع ۱۲ پرتابگر نهایی قرار بگیرد.

احسان حدادی تنها نماینده ایران بود که در دوره گذشته که در دایگو کره‌جنوبی برگزار شد، به مدال آن هم نشان برنز دست یافت.

مسابقات جهانی دوومیدانی ۱۹ تا ۲۷ مردادماه برگزار می‌شود و ۱۹۷۴ ورزشکار (۱۱۰۶ دوومیدانی کار مرد و ۸۶۸ زن) از ۲۰۶ کشور جهان که جواز حضور را کسب کردند به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

برچسب ها

یک دیدگاه در “شانس کم ایران برای کسب مدال، امیدوار به رکورد خوب”

  1. دونده گمنام گفت:

    شانس کسب مدال صفر و هیچ است . اگر از دوندگان ما تست گرفته شود رسوایی به بار خواهد آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi