طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

محمود صمیمی تا مسابقات جهانی تنها تمرین می‌کند

محمود صمیمی

در حالی که پیش از این فدراسیون دوومیدانی اعلام کرده بود،‌ محمود صمیمی با برادرش عباس صمیمی در “شلمزار” تمرین می کند،‌ این ملی پوش عنوان کرد که ترجیح داده تا مسابقات جهانی تمریناتش را به تنهایی ادامه دهد.

محمود صمیمی، درباره آخرین وضعیت تمرینی خود پیش از اعزام به مسابقات جهانی روسیه ، گفت: آقای داوری با من تماس گرفت و درخواست کرد که تمریناتم را زیر نظر برادرم ادامه دهم اما عباس متدهای خاص خود را دارد و اگر بخواهد در مدت باقی مانده تکنیک من را تغییر دهد، با مشکل روبرو خواهم شد.

 

وی ادامه داد: با این که آقای داوری اصرار داشت که در مدت باقی مانده به تنهایی تمرین نکنم اما از او خواستم یک مسابقه دیگر به من فرصت دهند. درست که در ماه های اخیر دو مسابقه ام را خراب کردم اما امیدوارم این بار عملکرد قابل قبولی در رقابت های پیش رو داشته باشم.

 

صمیمی با رقابت های اخیر خود، گفت: من در تمریناتی که در تهران داشتم پرتاب هایم بالای ۶۳ متر بود و همیشه در مسابقات هم اولین پرتابم را خوب می اندازم اما نمی دانم چرا در هند پرتاب اولم خراب شد و پس از آن دیگر پرتاب هایم را نتوانستم خوب بیاندازم و زمانی که زیر ۶۲متر دیسک انداختم روحیه ام را باختم.

 

ملی پوش پرتابگر دیسک ایران گفت: از زمانی که از روسیه بازگشتم کمی تمریناتم را سنگینم کردم و امیدوارم در زمان باقی مانده به آمادگی برسم و در این رقابت ها دیگر رکوردم زیر ۶۰ متر نخواهد بود. دو مسابقه ای که پشت سر گذاشتم، اولین و آخرین مسابقه هایی بود که چنین عملکردی داشتم. فکر می کنم کم تجربه بودم و حتی حضور تماشاگر در مسابقات آسیایی در عملکردم تاثیر گذاشت.

 

ملی پوش دوومیدانی کار ایران، اضافه کرد: درست است که در مسابقات بین المللی حضور داشته‌ام اما نسبت به سایر ملی پوشان اعزام هایم کمتر بوده است. به طور مثال محمد صمیمی در گذشته سالانه در ۱۰ مسابقه بزرگ شرکت می کرد که چنین شرایطی در حال حاضر برای ما وجود ندارد.

 

وی درباره مسابقات جهانی دوومیدانی گفت: در این رقابت ها شانس مدال ندارم اما اگر بتوانم رکورد ۶۲ متر و ۵۰ سانتی متر را ثبت کنم جزء ۱۲ نفر اول خواهم بود که نتیجه خوبی است البته همه چیز بستگی به شرایط مسابقه دارد.

برچسب ها

6 دیدگاه در “محمود صمیمی تا مسابقات جهانی تنها تمرین می‌کند”

 1. دونده گفت:

  انتقاد محمود صمیمی از بی توجهی فدراسیون دوومیدانی:

  آخرش می‌شویم یک حدادی دیگر!

  محمود صمیمی نماینده پرتاب دیسک ایران در بازیهای دانشجویان جهان امیدوار است که مدال نقره خود را به نشان طلا تبدیل کند.

  محمود صمیمی که عصر چهارشنبه در رقابتهای مقدماتی پرتاب دیسک یونیورسیاد کازان مسابقه می‌دهد، درباره وضعیت آمادگی خود اظهار کرد: من از سال گذشته و بعد از مسابقات غرب آسیا در دوبی تمریناتم را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، جهان و المپیک دانشجویان شروع کردم و در این مدت نیز رکوردهای خوبی را ثبت کردم. در شیراز با پرتاب ۶۳ متر و ۶۳ سانتی متر قهرمان ایران شدم. در مسابقات رکوردگیری ورودی رقابتهای جهانی روسیه را به دست آوردم و در لیگ نیز اول شدم.

  وی با انتقاد از فدراسیون دوومیدانی به وضعیت نامناسب خود و برادرش اشاره کرد و گفت: تمام این نتایج بدون هیچ مربی و اردویی به دست آمده است. چندین بار از داوری، رییس فدراسیون درخواست مربی، اردو و کمک هزینه کردیم که هیچ اتفاقی نیفتاد.

  صمیمی با اشاره به نتایج ضعیف ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا در پونای هند گفت: من شانس اول مدال بودم، با ثبت بدترین رکوردم دوم می شدم، اما چون مربی نداشتم خراب کردم. چهار متر با رکورد خودم اختلاف داشتم. سه شنبه شب به هند رسیدیم، تا عصر چهارشنبه خواب بودم و پنجشنبه نیز در مسابقه شرکت کردم.

  وی کم تجربگی و نداشتن مربی را از دلایل اصلی نتیجه نگرفتن خود در آسیا دانست و به ایسنا گفت: وقتی کسی نیست به من برنامه بدهد و بگوید چه کار کنم و چه کار نکنم همین می شود.

  صمیمی با انتقاد از برنامه ریزی فدراسیون دوومیدانی در رقابتهای آسیایی هند، گفت: پنجشنبه شب مسابقه ما به پایان رسید و صبح جمعه ما را از هتل بیرون کردند! گفتند بلیت گرفتیم و باید برگردیم تهران. هم برنامه رفت اشتباه بود هم برنامه برگشت. اگر دو روز زودتر به محل مسابقه می رسیدیم می توانستیم بهتر تمرین کرده و با شرایط تطبیق پیدا کنیم.

  نایب قهرمان بازیهای دانشجویان جهان با تاکید بر این که در یونیورسیاد کازان ناکامی‌هایش را جبران خواهد کرد، گفت: رقابتهای قهرمانی جهان در روسیه است. به دلیل این که بازیهای دانشجویان جهان قبل از قهرمانی جهان است، در این مسابقات هم با شرایط جوی روسیه آشنا می شوم و هم کسب تجربه می کنم. پرتابگران آمریکا و لهستان رقبای اصلی من هستند که امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم.

  صمیمی با بیان این که انگیزه ای برای تمرین ندارد، به ایسنا گفت: سال گذشته حقوقم یک میلیون تومان بود که امسال فدراسیون آن را به ۵۰۰ هزار تومان کاهش داد، هر بار هم که می گویم مربی می خواهم و می توانم ۶۶، ۶۷ متر پرتاب کنم می گویند اول پرتاب کن، بعد مربی می آوریم! این حرف درستی نیست، وقتی این رکورد را ثبت کنم دیگر نیازی به مربی ندارم. دو سه سال است که می گویند مربی استخدام می کنیم اما همچنان تنها تمرین می کنیم.

  وی در پایان به وضعیت احسان حدادی اشاره کرد و گفت: نهایتش می خواهیم مدال المپیک بگیریم و بشویم مثل احسان. وقتی شرایط او را می بینیم دلسرد می شویم و انگیزه ای برایمان نمی ماند.

 2. دونده گفت:

  چرا دوومیدانی شکست خورد؟

  کارشناس دوومیدانی گفت: عدم برنامه‌ریزی درست علت نتایج ضعیف دوومیدانی‌کاران در مسابقات قهرمانی آسیاست.

  به گزارش بی باک، نعیما خواجوی در گفت‌وگو با فارس در مورد عملکرد ضعیف نمایندگان ایران در مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا اظهار داشت: ابتدا باید این موضوع را بدانیم که مسئولان فدراسیون از قبل نسبت به زمان برگزاری مسابقات و شرایط آب و هوایی هند اطلاع کافی داشتند. در این فصل از سال در کشور هند هوا بارانی است و با توجه به اینکه ورزشکاران ما به این آب و هوا عادت ندارند و مسابقه نداده‌اند، نتایج خوبی نگرفتند.

  وی ادامه داد: این مسئله به اینجا باز می‌گردد که چرا برنامه‌ریزی دقیقی صورت نگرفته است که بر اساس آن آب و هوا در کشورمان تمرینات را دنبال کنیم و ورزشکاران به اردو بروند؟

  کارشناس دو میدانی عنوان کرد: رکوردهایی که به دست می‌آید علتش این است که برنامه‌ریزی مناسب صورت نگرفته است. چند ورزشکار ما در خط مسابقه حاضر نشدند و گفتند که ما آسیب‌دیده‌ایم. دوومیدانی فوتبال نیست که بگوییم شخص دیگری را جایگزین او می‌کنیم. سپیده توکلی صد متر مانع را در ۱۸ ثانیه دویده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. اگر مصدوم بود چرا اعزام می‌شد؟

  خواجوی تاکید کرد: در مورد سپهر‌زاد هم باید بگوییم که او خودش پیش از اعزام به آسیا گفته بود بهترین اردوی زندگی‌اش را در آلمان سپری کرده است، اما چرا نتوانست نتیجه خوبی بگیرد و با خطا حذف شد. باید به این نکته اشاره کنیم که فدراسیون بر چه اساسی ورزشکاران را به اردو اعزام می‌کند. اردویی که سپهر‌زاد رفته مشخص شد که بی‌هدف و بدون دستاورد بوده است و کار کارشناسی در این زمینه صورت نگرفته است.

  وی ادامه داد: روح‌الله عسگری هم در مسابقات حاضر نشد. حسن تفتیان هم گفت آسیب‌ دیده است و رکورد خوبی را نزد. این مسئله بزرگی است که ورزشکارانی که آسیب دیده‌اند با چه مجوزی وارد مسابقه می‌شوند. کوچکترین آسیب‌دیدگی روی ورزشکار تاثیر منفی می‌گذارد و او از این ترس دارد که نکند مشکلش بدتر شود.

  مدرس بین‌المللی دوومیدانی تصریح کرد: مهمترین عامل این ناکامی عدم برنامه‌ریزی و عدم کارشناسی بوده است. وقتی بدون برنامه وارد مسابقات می‌شوند همین اتفاقات هم می‌افتد. ما کسی را که به عنوان مدیر تیم ملی انتخاب کرده‌ایم چرا در مسابقات حضور ندارد. شنیده‌ام که او به آمریکا رفته است چرا یکی را انتخاب نمی‌کنند که بتواند مربیان و بازیکنان را کنترل و زیر نظر داشته باشد.

  خواجوی با اشاره به اینکه دوومیدانی کاران ما دیگر به این فکر هستند که خودشان مربی‌شان را تعیین کنند گفت: غیر از حدادی که سطحش بالاست و با بقیه متفاوت است، اما سایر نفرات هم خودشان به تنهایی اردو می‌روند و مربی‌شان را انتخاب می‌کنند. چرا پیش از اعزام ورزشکاران، نباید از آنها رکورد‌گیری شود. وقتی از سپهر‌زاد پرسیدم که او چه پیش‌بینی‌ای را برای خود می‌کند عنوان کرد که مصدوم بودم و نتوانستم تست بدهم چرا این ورزشکار پیش از این که مصدومیت خود را درمان کند به اردو می‌رود و تمرین می‌کند.

  وی گفت: بدون شک باید مسئولان وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به دوومیدانی داشته باشند چون با این وضعیت از دنیا عقب خواهیم ماند. متاسفانه از علم روز دنیا عقب هستیم. شما ببینید هندوستان در حدود ۲۰ مربی خارجی را برای آموزش دوومیدانی‌کارانش آورده است. ما چرا نباید یک متخصص بیاوریم که بتواند مربیان ما را زیر نظر داشته و روی آنها نظارت داشته باشد. البته در هیچ یک از فدراسیون‌ها اینطور نیست و چون نظارتی صورت نمی‌گیرد نتیجه‌اش همین می‌شود. ما متخصصان زیادی در داخل کشور داریم که به دلیل برخی مسائل به کار گرفته نمی‌شوند. اگر همین روال ادامه داشته باشد احسان حدادی را هم چهار سال دیگر از دست خواهیم داد.

 3. کاظم صحابی فرد گفت:

  گلایه‌های احسان حدادی بحث تازه‌ای نیست. او بارها و بارها بابت مشکلات مالی در دوره‌های مختلف گلایه کرده اما وقتی بعد از المپیک لندن گفت، دیگر برای ایران مسابقه نمی‌دهد، شوکی را به همه ورزشی‌ها وارد کرد. او این روزها در دیاموند لیگ، یا همان لیگ الماس شرکت می‌کند، اما همچنان سر حرفش ایستاده است. وقتی با احسان درباره حضورش در آمریکا و تمریناتی که بیرون از ایران انجام می‌دهد، صحبت می‌کنیم، می‌گوید:« هنوز عرق بدنم بعد از المپیک خشک نشده بود که تصمیم گرفتم بروم. من خیلی خوب فضای ورزش ایران را می شناسم. می‌دانستم که بعد از هر موفقیتی فضا به سمتی می‌رود که دیگر برای آن قهرمان، شرایط خوبی وجود ندارد. من رفتم چون می‌ترسیدم خرابم کنند.»
  نایب قهرمان المپیک لندن، حرف‌هایش را با این جمله‌ها ادامه می‌دهد:« من می‌خواهم شرایط خوبی برای تمریناتم داشته باشم. عمر قهرمانی‌ها در کشور ما کوتاه است و من نمی‌خواهم بلایی که سر یکسری دیگر از ورزشکاران آمده، سر من هم بیاید. من برنامه‌های زیادی برای خودم داشتم، به همین خاطر تصمیم گرفتم در جایی بیرون از ایران تمرین کنم اما مسوولان ورزش توجهی ندارند و سعی نمی کنند تا نیازهای من را به عنوان یک قهرمان تامین کنند. من هم دیگر نمی‌خواهم زیاد شلوغش کنم. فعلا سر حرفم هستم که برای تیم ملی ایران مسابقه ندهم. چون کمکی به من به عنوان یک مدال آور المپیک نمی‌شود.»

 4. دوومیدانی گفت:

  افشین داوری اگر راست میگ.ید پولی را که بابت رهن منزل گرفته و مال فدراسیون است را بده حدادی.

 5. کاظم صحابی فرد گفت:

  بدین وسیله از علاقه مندان مطالعه مطالب روز دوومیدانی ایران وجهان بخصوص موضوعات انتقادی دعوت می کنم از وبلاگ ویژه دوومیدانی دیدن نمایید.

 6. دوست دومیدانی گفت:

  بابا یکی پیدا نمیشه یه مربی خوب برای این آقا محمود پیدا کنه . این همه اعضای فدراسیون را صفر میفرستن ، نفرستن و با پولش برای محمود یه مربی بیارن که سودش بیشتره . فعلا که در ورزش دومیدانی کسی به فکر ورزشکارا نیست و بگی میگن بوجه نیست . اگه نیست چرا تا حالا مانده اید و نمیروید . آقا رها کنید برید تا دیگرانی که میتونن بیان و چاره ساز بشن . خدایی حساب کنید در دو سال اخیر چه بر سر لیگ ما آمده جوانان که اصلا تعطیل شده امسال که تا حالا نتونستن قهرمانی کشورشام برگذار کنن. اقای داوری با این کاراتون پشتوانه دومیدانی را از دست میدهید . لطفا اگر به فکر دومیدانی هستین برین همون مدیریت ورزشا ادامه بدهید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi