طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

دو دونده مشهور آمريكايي و جاماييكاي دوپينگي اعلام شدند

تایسون گای و آسافا پاول

تایسون گای دونده سرعت صاحب نام آمریکا و آسافا پاول رکوردار سابق دوی ۱۰۰ متر جهان از جاماییکا دوپینگی اعلام شدند.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از رویترز، آژانس ضد دوپینگ آمریکا اعلام کرده است که نتیجه آزمایش نمونه نخست خارج از مسابقه گای ۳۰ ساله که دومین دونده سریع ۱۰۰ متر دنیا است، مثبت گزارش شده است.

آزمایش دوپینگ پاول نیز در مسابقات ماه ژوئن قهرمانی جاماییکا مثبت اعلام شد.

در این رقابت ها شرون سیمپسون دیگر دونده جاماییکایی در دوی ۴ در ۱۰۰ متر هم به دلیل استفاده از داروی «اگزیلوفرین» دوپینگی اعلام شد. همان ماده ای که در نمونه آزمایش پاول یافت شده است.

دوپینگ این دو دونده در حالی اعلام شده است که یک ماه پیش نیز دوپینگ ورونیکا کمپبل براون قهرمان المپیک جاماییکا به دلیل استفاده از یک ماده مدر ممنوعه اعلام شده بود.

پاول قبل از یوسین بولت آخرین فردی بود که رکورد سریعترین زمان در دوی ۱۰۰ متر را در سال ۲۰۰۸ در اختیار داشت.

وی که هم اکنون چهارمین دونده سریع تاریخ به شمار می رود، از اعضای تیم جاماییکا در دوی ۴۰۰ متر امدادی بود که مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ را کسب کرد.

پاول در رقابت های امسال رکورد ۹.۸۸ را برای خود به ثبت رساند اما نتوانست در تیم جاماییکا برای حضور در مسابقات ماه آینده قهرمانی جهانی حضور یابد.

این دونده جاماییکایی بعد از انتشار خبر مثبت بودن آزمایش دوپینگش در بیانیه ای اعلام کرد: می خواهم به خانواده، دوستان و تمامی هوادارانم در سراسر جهان اعلام کنم که من هرگز عمدا و یا سهوا از هیچ ماده مکمل یا داوری غیر مجازی استفاده نکرده ام. من اکنون و هرگز یک متقلب نبوده ام.

گای نیز که تا کنون سریع ترین دونده دنیا در سال ۲۰۱۳ است، در حال حاضر منتظر اعلام نتیجه آزمایش نمونه دوم خود است. وی پیش از این از شرکت در مسابقات ماه آینده قهرمانی جهان در مسکو انصراف داده بود.

وی چند روز پیش در مسابقات لیگ الماس در لوزان با زمان ۹.۷۹ ثانیه زودتر از پاول به خط پایان رسید و قهرمان شد.

این دونده آمریکایی در سال ۲۰۱۱ تحت عمل جراحی قرار گرفت و به همین دلیل حدود یک سال از مسابقات به دور بود اما در مسابقات سال جاری عملکرد خوبی داشته است.

برچسب ها

2 دیدگاه در “دو دونده مشهور آمریکایی و جاماییکای دوپینگی اعلام شدند”

  1. کاظم صحابی فرد گفت:

    شباهت آسافا پاول و حسن تفتیان -در المپیک لندن وقتی در فینال ۱۰۰متر پاول دچار کشیدگی عضله شد افسوس خوردیم که تنها المپیک که ۸ فینالیست می توانستد ۱۰۰متر را زیر ۱۰ثانیه بدوند تحقق نیافت واکنون پس از گذشت یک سال از المپیک لندن رسوایی پاول آشکار شد . شاید به دلیل تست دوپینگ در فینال المپیک تظاهر به کشیدگی همسترینگ نمود.حسن تفتیان هم در فینال ۱۰۰متر قهرمانی آسیا در هند دجار کشیدگی عضله شد و دلیل عدم موفقیتش را آسیب دیدگی ذکر کرد و به قول خودش آسیب دیدگی بی موقع به موقع بهبود یافت. اهل فن می دانند که کشیدگی عضله همسترینگ زود بهبود نمی یابد.امید که شباهت در حد ظاهر ماجرا باشد وبس.

  2. دوومیدانی گفت:

    این جاخان کاریها و فیلمها مربوط به این باند است و خدا را شکر که دستشان برای همه رو شده است.
    از تفتیان سوال کنید همسترینگ کجاست و بعد همه جیز مشخص میشود.!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi