طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

رکورد فروش بلیت مسابقات شکسته شد/راهنماهای فارسی زبان بانمک!

 

در نخستین روز از آغاز بازی‌های یونیورسیاد که در کازان روسیه در حال برگزاری است، رکورد فروش بلیت مسابقات شکسته شد.

بیش از ۵۵۱ هزار قطعه بلیت در بازی‌های یونیورسیاد در همان نخستین روز فروش رفت که در تاریخ مسابقات که اکنون ۲۷ دوره از آن گذشته بی سابقه بوده است.

دردوره های قبلی روز اول چنین آمار فروش بلیت مسابقه ای وجود نداشته است.

قیمت بلیت ها از ۳۰ تا ۳۰۰ روبل یعنی ۳ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان است.

همچنین وضعیت استقبال از برخی رشته ها بستگی به وضعیت آب و هو ا دارد. به عنوان مثال، در رشته هایی مانند والیبال ساحلی که در فضای باز انجام می شود، در صورت هوای بارانی، تعداد تماشاگر کمتری از مسابقه استقبال می کنند.

 

* راهنماهای فارسی زبان در سالن مسابقات

برای برگزاری بهتر و راحتی بیشتر مسئولان برگزاری مسابقات برای کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند ایران در هر ورزشگاهی که مسابقات در حال برگزاری است، سعی کرده اند یک راهنمای فارسی زبان هم در سالن حضور داشته باشد تا اگر از گروه خبری کسی به زبان های خارجی مسلط نیست، برای انجام کارهای اولیه با مشکلی مواجه نشود.

 

در سه روز گذشته در محل سالن وزنه برداری، در ورزشگاه دوومیدانی که نماینده پرتاب دیسک ایران حاضر بود و امروز در سالن کشتی یک راهنمای فارسی زبان که به سختی به فارسی صحبت می‌کند حضور دارد. این راهنماهای فارسی زبان اغلب دانشجویان زبان فارسیدانشگاه مسکو هستند.

* یکی از این راهنماها به نام سرگئی، علاقه زیادی دارد تا ایرانی‌ها او را با نام سیروس خطاب کنند. همچنین راهنمای دیگری با نام پروتکا نیز از ایرانی‌ها خواسته تا او را با نام پرویز مورد خطاب قرار دهند.

* اولین جمله ای که راهنمای امروز در سالن کشتی به زبان فارسی گفت این جمله بود: «می سوزیم و می سازیم»!

برچسب ها

3 دیدگاه در “رکورد فروش بلیت مسابقات شکسته شد/راهنماهای فارسی زبان بانمک!”

 1. دونده گفت:

  عاکفیان: تیم حاضر در هند تمام پتانسیل دو و میدانی بود
  مربی تیم دو و میدانی نفت تهران گفت: با شرکت در مسابقات آسیایی و کسب رتبه ۱۳ ضعیف ترین نتیجه یک دهه اخیر را کسب کردیم.
  محمد عاکفیان ، مربی تیم دو و میدانی نفت تهران ، در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:‌ ملی پوشان ایرانی در بیستمین دوره رقابت های دو و میدانی آسیا با کسب ۳ مدال نقره ضعیف ترین نتیجه را در یک دهه اخیر از خود به جا گذاشتند.

  وی اضافه کرد: اگر بخواهیم مسابقات هند را با رقابت های آسیایی سال قبل که در ژاپن برگزار شد ، مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که مسابقات از سطح بالایی برخوردار نبود و حتی رکوردهای ژاپن هم بار دیگر به ثبت نرسید ، همچنین باید متذکر شوم که تیم های قدری مثل چین و ژاپن با تیم اصلی خود در این رقابت ها حاضر نشده بودند.

  عاکفیان تاکید کرد: این شرایط در حالی بود که ورزشکاران حاضر در این رقابت ها تمام پتانسیل دو و میدانی طی سال های اخیر بودند و فدراسیون هیچ برنامه ای برای جوانگرایی در این رقابت ها نداشت.

  وی با تاکید بر اینکه شرایط آب و هوایی دلیل منطقی برای نتیجه ضعیف این رقابت ها نخواهد بود ، گفت: طی صحبت هایی که با تعدادی از مربیان و ورزشکاران حاضر در این رقابت ها داشتم به این نتیجه رسیدم که تمام روز های مسابقات در حین بارندگی برگزار نشده و درجه حرارت هوا بین ۲۱ تا ۲۷ درجه بوده است.

  مربی تیم دو و میدانی نفت تهران در ادامه خاطر نشان کرد: رضا قاسمی ، مریم طوسی و سپیده توکلی از جمله مهره های اصلی شانس مدال بودند اما به دلیل عدم حضور مربیان تخصصی شان این ملی پوشان از رسیدن به مدال باز ماندند، از طرفی عدم حمایت از احسان حدادی باعث شد که به راحتی یک طلای قطعی رقابت ها را از دست بدهیم، همچنین لیلا رجبی با وجود عدم حضور مربی به مدال نقره رسیده است و این نشان می دهد که وی توانایی بیشتر از این دارد.

  عاکفیان تاکید کرد: حضور پر رنگ در مسابقات غرب آسیا نمی تواند دلیل اصلی برای موفقیت دو و میدانی کشورمان باشد و لازم است مسئولان به این نکته توجه کنند که برنامه های مسابقات آسیایی باید فراتر از این حرف ها باشد.

  وی در خصوص عملکرد برخی ملی پوشان عنوان کرد: محمود و محمد صمیمی در شرایط بد اردویی و بدنی اردوهای خود را در ورزشگاه آفتاب انقلاب گذراندند و از طرفی نتوانستند در مسابقات آلمان و قزاقستان شرکت کنند ، محمود صمیمی هم شرایط بد آب و هوایی را دلیل اصلی عملکرد خود می داند.

  مقصر این اتفاق ورزشکاران نیستند و مسئولان فدراسیون با توجه به این مهم باید در شهری مانند ساری برای ملی پوشان اردوی آماده سازی تشکیل می دادند.

  وی در ادامه افزود: محمد ارزنده با وجود اردویی که در قرقیزستان گذرانده بود شرایط خوبی داشت و یکی از شانس های اصلی قهرمانی بود و اگر رکوردی را که در مرحله اول لیگ ثبت کرده بود بار دیگر تکرار می کرد به مدال طلای این رقابت ها می رسید اما ارزنده هم شرایط آب و هوایی را دلیل اصلی ناکامی خود می داند.

  مربی تیم نفت بیان داشت : هادی سپهر زاد قبل از اعزام به این عرصه در آلمان تمرینات آماده سازی خود را گذرانده بود ولی از رسیدن به مدال باز ماند ، اگر به جای سپهرزاد جلیل توماج به این اردو می رفت، می توانست صاحب مدال شود، چرا که فراتر از حد انتظار در این رقابت ها حاضر شد.

  وی اضافه کرد: سپیده توکلی دو هفته قبل از رقابت ها اعلام کرد به دلیل مصدومیت از ناحیه ساق پا نمی تواند در این مسابقات حاضر شود اما با این وجود ضمن حضور در رقابت های آسیایی رتبه آخر را به خود اختصاص داد.

  مربی تیم نفت تهران با بیان اینکه در پرش ارتفاع شانس با ما یار بود گفت: کیوان قنبرزاده رکوردی را که در مسابقات تهران ثبت کرده بود تکرار کرد و به مدال نقره رسید اما باید به این نکته اشاره کنم که هیچ سالی سطح این ماده تا این حد پایین نبوده است و قهرمان لیگ الماس در همین ماده ملی پوش قطری است که در این رقابت ها شرکت نکرد.

  عاکفیان با تأکید بر اینکه دو و میدانی ایران در حال جا زدن است، گفت: سجاد مرادی با اینکه در دو ۱۵۰۰ متر رکورد خوبی داشت ولی نتوانست نقره مسابقات آسیایی سال گذشته را تکرار کند و این امر نشان دهنده آن است که دو و میدانی آسیا در حال پیشرفت است و ما در حال در جا زدن هستیم، همچنین سجاد مرادی در ۸۰۰ متر به دلیل آسیب دیدگی از رسیدن به مدال باز ماند.

  وی خاطر نشان کرد: محسن ربانی بدون حضور مربی در ماده پرش با نیزه شرکت کرد و ثبت رکورد وی در تهران برایش دور از دسترس نبود ولی متأسفانه شرایط لازم برای وی هم فراهم نشد.

  عاکفیان ادامه داد: پیش از آغاز رقابت ها مشخص بود که پرتابگران چکش شانس رسیدن به مدال نداشتند، چرا که پرتابگران آسیا رکوردهای خوبی را در اختیار دارند که کاوه موسوی و رضا مقدم از عهده ثبت آنها بر نیامدند.

  وی تصریح کرد: در دو ۴۰۰ متر هم شانس برای درخشش نداشتیم اما اگر به جای پرتابگران چکش ۲ نفر را در همراه با ملی پوشان ۴۰۰ متر در ماه ۴ در ۴۰۰ متر اعزام می کردیم می توانستیم به مدال برسیم و یا حداقل جا به جایی دور از انتظار نبود.

  مربی دو و میدانی در خصوص حضور احسان حدادی در رقابت های جهانی گفت: مشکل احسان با فدراسیون فراتر از این حرفهاست که به راحتی قابل حل باشد ولی وی ورزشکاری بزرگ و حرفه ای است که می تواند در رقابت های جهانی مدالی خوشرنگ برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

  وی تأکید کرد: تا زمانی که فدراسیون یک برنامه جامع در اختیار نداشته باشد نه تنها دو و میدانی ایران در جا نمی زند بلکه پس رفت هم می کند.

  عاکفیان در پایان خاطر نشان کرد: حدود چند ماه است که هیئت تهران بدون سرپرست اداره می شود وقتی در چنین جایگاه مهمی هیچ برنامه ای وجود ندارد در سطح کلانی مثل مدیریت فدراسیون هم نمی توانیم انتظار عملکرد مطلوب را داشته باشیم./آق

 2. دونده گفت:

  فدراسیون پول ندارد دوومیدانی راتعطیل کند

  ملی‌پوش پرتابگر ایران که مدال نقره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا را کسب کرد، می‌گوید اگر آسیب‌دیده نبود می‌توانست ورودی جهانی را بگیرد اما در مجموع با توجه به امکاناتی که فدراسیون در اختیار ملی‌پوشان گذاشته نتایج به دست آمده در این مسابقات قابل قبول است.

  ——————————————————————————–

  محمد صمیمی اظهار کرد: نسبت به بدن آسیب‌دیده‌ای که داشتم فکر می‌کنم نتیجه‌ی خوبی گرفتم؛ چون قرار نبود مسابقه بدهم. اما پزشک تیم با مسکن و قرص ضد درد من را برای مسابقه آماده کرد.

  به گزارش ایسنا،وی ادامه داد: این آسیب‌دیدگی از آغاز فصل مسابقات شیراز شروع شد و تا قهرمانی آسیا ادامه داشت؛ به طوری که در این مدت حدود ۵۰ روز نتوانستم دیسک پرتاب کنم.

  صمیمی درباره‌ی این‌که چرا در این دوره از رقابت‌ها عملکرد ملی‌پوشان پرتابی ایران آن‌طور که باید نبود، گفت: پرتابگری که غذایش برنج است و تنها در تهران حضور دارد نمی‌تواند عملکرد چشمگیری هم داشته باشد. اگر پرتابگری بخواهد بالای ۶۶ متر رکورد بزند باید اردوی منظم داشته باشد و نیازمند ماساژور، مکمل و امکانات است. اما چنین موضوعاتی برای ملی‌پوشان ایران وجود ندارد. به طور مثال پیش از این مسابقات تنها یک ماه در اردو بودم که آن هم در تهران برگزار شد و فدراسیون هیچ امکاناتی در اختیار ما قرار نداده است. تنها حقوق ماهیانه‌ای را به ما پرداخت می‌کند و شما هم می‌دانید با حقوق ۸۰۰-۷۰۰ هزار تومانی یک ورزشکار نمی‌تواند در سطح قهرمانی حاضر شود.

  ملی‌پوش پرتابگر ایران در پاسخ به این‌که آیا درباره‌ی مشکلات خود با فدراسیون صحبت کرده‌اید؟ گفت: فدراسیون کل حرفی که به ما می‌زند این است که “پول ندارم”. اگر پول ندارند، تعطیل کنند و بروند. من یک ورزشکار قدرتی هستم و احتیاج به مکمل و غذای مناسب دارم تا بتوانم ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلو وزنه بزنم. وقتی تمرینات مناسب نباشد یک آسیب‌دیدگی حدود دو ماه طول می‌کشد.

  صمیمی با گله‌مندی از وضعیت مالی فدراسیون گفت: نکته‌ای را باید بگویم. مسابقه من در رقابت‌های قهرمانی آسیا ساعت ۷ بعدازظهر شروع شد و تا ساعت ۹ شب ادامه داشت. پس از آن من را برای تست دوپینگ بردند و زمانی که به هتل برگشتم ساعت ۱۱ شب بود. آن‌وقت ساعت ۵:۳۰ صبح ما را بیدار کردند و به ایران بازگشتیم. صحبت من این است که فدراسیون یک پرواز مستقیم برای مسابقات بگیرد و ورزشکاران را از داخل استادیوم و با هواپیما از روی پیست ۱۰۰ متر به کشور برگرداند! اگر به خاطر مشکلات مالی چنین اقداماتی انجام می‌شود و حتی زمان استراحتی به ما نمی‌دهند بهتر است دوومیدانی را تعطیل کنند؛ چون مشکلات مالی به ورزشکاران فشار می‌آورد.

  وی ادامه داد: زمانی که به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو رفتیم پنج مدال گرفتیم اما متاسفانه امسال در مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا نتوانستیم نتایج خوبی بگیریم. البته انتظار وقتی باید از یک بخش وجود داشته باشد که برای پیشرفت آن هزینه شود و زمانی که هزینه‌ای نشده نباید انتظار هم داشت. فکر می‌کنم حتی نتیجه‌ای که گرفته‌ایم با توجه به هزینه‌ای که شده است عملکرد قابل قبولی محسوب می‌شود. اما اگر شرایط این‌طور پیش برود و فدراسیون اسپانسر مالی نداشته باشد یا وزارت ورزش حمایت بیشتری از دوومیدانی نکند مسابقات قهرمانی آسیا در دو سال آینده برای دو ومیدانی ایران بسیار سخت خواهد شد.

  وی درباره عملکرد برادرش محمود صمیمی در رقابت‌های هند گفت: محمود می‌توانست به راحتی مدال بگیرد اما متاسفانه پرتاب اول و دوم خود را از دست داد و این موضوع باعث هیجان او شد. او مدال را با چند سانتیمتر از دست داد و اگر کمی باتجربه‌تر عمل می‌کرد به راحتی می‌توانست مدال بگیرد.

  ملی‌پوش پرتابگر ایران ادامه داد: محمود برای زدن یک رکورد خوب به مسابقات دانشجویان جهان می‌رود و فکر می‌کنم او مدال طلا را در این رقابت‌ها می‌گیرد.

  صمیمی که در مسابقات هند نتوانست ورودی جهانی بگیرد در این‌باره گفت: متاسفانه مشخص نیست بتوانیم برای کسب ورودی به مسابقه‌ای برویم. چندی پیش مسابقات هاله آلمان برگزار می‌شد که حتی ویزا و دعوت‌نامه برای ما فرستاده شده بود اما سفارت آلمان در ایران به ما ویزا نداد. با این‌که تمام مدارک را داشتیم و فدراسیون هم نامه‌ای برای سفارت نوشته بود، اما آنها قبول نکردند که به ما ویزا بدهند. البته ۱۷ و ۱۸ تیرماه مسابقه‌ای در اوکراین برگزار می‌شود که تنها فرصت برای کسب ورودی جهانی است و اگر آقای داوری مساعدت کند و حداقل بلیت رفت و برگشت ما را بدهد ما مشکلی برای ورودی نخواهیم داشت. در این رقابت‌ها هم آسیب‌دیدگی، کمی برایم مشکل‌ساز شد وگرنه می‌توانستم ورودی جهانی را بیاورم.

  ملی‌پوش پرتابگر ایران درباره‌ی برنامه‌ی تمرینی خود گفت: با توجه به آسیب‌دیدگی که دارم این هفته را استراحت می‌کنم و از هفته دیگر تمریناتم را از سر می‌گیرم. اگر فدراسیون هم همکاری کند و ویزای اوکراین را بگیرد امیدوارم بتوانم در این مسابقات ورودی جهانی را کسب کنم.

  وی به حضور عباس صمیمی به عنوان مربی در کنار خود اشاره کرد و گفت: از تلاش‌های برادرم تشکر می‌کنم که با تمام مشکلاتی که وجود داشت در کنارم ماند و با من تمرین کردم. امیدوارم وضعیت درست شود و همکاری او با من در آینده ادامه داشته باشد.

 3. رضا گفت:

  اگر فدراسیون پول ندارد پس چگونه پول رهن منزل افشین داوری را داده و از طرفی چطوری ماهیانه ۵ میلیون تومان افشین داوری حقوق از فدراسیون برمیدارد.بهتر است از خودش و امور مالی سوال کنید.
  فقط این وسط به ورزشکاران به راحتی دروغ میگویند.
  میگویند رهن منزل او بالای صد میلیون است.!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi