طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

کیوان قنبرزاده به نقره پرش ارتفاع قهرمانی آسیا دست یافت

کیوان قنبرزاده

کیوان قنبرزاده نماینده کشورمان در پرش ارتفاع بیستمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در هند دقایقی پیش موفق شد به مدال نقره این ماده دست پیدا کند.

وی  عصر امروز یکشنبه در روز پایانی به رقابت با حریفان خود پرداخت که در پایان با رکورد دو متر و ۲۱ سانتیمتر به مدال نقره دست یافت.

یک پرنده هندوستانی نیز با همین رکورد به مدال نقره مشترک با قنبرزاده دست یافت تا دیگر مدال برنز در این ماده توزیع نشود.

ورزشکار چینی نیز توانست در این ماده عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

پیش از او، سجاد و امیر مرادی در فینال۸۰۰ متر به میدان رفتند که سجاد در اواسط مسابقه به دلیل گرفتگی ماهیچه پا به عنوان آخرین نفر از خط پایان گذشت.

امیر مرادی نیز به مقام هفتم این ماده بسنده کرد.

رضا قاسمی در فینال  ۲۰۰ متر کار سختی مقابل هفت دونده دیگر داشت و در پنج متر آخر عنوان نخست را با چهارمی عوض کرد.

قاسمی در نهایت با ثبت زمان ۲۰ ثانیه و ۹۸ صدم ثانیه در رتبه چهارم ایستاد.

دوندگانی از چین، عربستان و ژاپن اول تا سوم شدند.

مریم طوسی نیز در فینال ۲۰۰ متر با زمان ۲۳ ثانیه و ۸۳ صدم ثانیه به مقامی بهتر از پنجمی نرسید.

ایران در این دوره که به مدت پنج روز در پونای هند برگزار شد با سه مدال نقره به کار خود پایان داد.

گفتنی است؛ در این دوره از رقابت‌ها چین با ۱۶ طلا، ۶ نقره و ۵ برنز اول شد. بحرین با ۵ طلا، ۷ نقره و سه برنز در رتبه دوم ایستاد و ژاپن با ۴ طلا، ۶ نقره و ۱۰ برنز رتبه سومی را به خود اختصاص داد. ایران نیز با ۳ مدال نقره در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

برچسب ها

5 دیدگاه در “کیوان قنبرزاده به نقره پرش ارتفاع قهرمانی آسیا دست یافت”

 1. دونده گفت:

  جعفری دیدم که بر حعفر سوار جعفری می خورد واز جعفر گذشت. جعفر می آید.جعفر دو ومیدانی ایران کیست.

 2. دونده گفت:

  کیمیا گری معکوس درآسیا
  طلاهایی که نقره ای شدند / رتبه ” نحس ” گریبان دو میدانی را گرفت
  مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا درحالی به پایان رسید که نتایج به دست آمده ملی پوشان نه تنها مطلوب نبود بلکه نشانگر سیر نزولی دو و میدانی است.
  به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران ، بیستمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا با سه نقره ملی پوشان ایرانی به پایان رسید.
  تیم ملی ایران که با ۲ کاروان ۱۳ و ۹ نفره در این رقابتها حاضر شده بود به رتبه ای بهتر از ۱۳ دست نیافت.

  محمود صمیمی ، امیدی که به یاس تبدیل شد

  پس از غیبت احسان حدادی در تیم ملی دو و میدانی ، بیشترین نگاه ها به محمود صمیمی دو خسته شده بود، هر چند وی قبل از حضورش در این رقابت ها اعلام کرده بود که هوای بارانی مانع از عملکرد مطلوب ما می شود و در نهایت به مقام چهارم دست پیدا کرد و برادرش ، محمد صمیمی صاحب گردن آویز نقره شد.

  صدم های ثانیه سرعتی ها تکرار نشد

  حسن تفتیان و رضا قاسمی در مسابقات رکورد گیری تهران در ماده ۱۰۰ متر رکورد ۱۰/۵۱ و ۱۰/۵۳ را به ثبت رسانده بودند، نتوانستند رکورد جام کازانف قزاقستان را ثبت کنند و به کسب مدال طلا و نقره نائل شوند.

  هر چند تفتیان آسیب دیدگی اش را دلیل این ناکامی خواند و گفت: “آماده هستم تا با برنامه ریزی منظم و انجام فیزیوتراپی در مسابقات جهانی مسکو عملکرد قابل قبولی داشته باشم.”

  رضا قاسمی هم در دو ۱۰۰و ۲۰۰ متر چهارم شد تا مدال قزاقستان را تکرار نکند.

  در دو ۴۰۰ متر هم با اینکه سجاد هاشمی اعلام کرده بود نمی دود، در مسابقات شرکت کرد ولی به مقامی دست نیافت تا در کنار احسان
  طهماسبی دیگر ناکام این ماده باشد.

  روح اله عسگری در ۱۱۰ متر با مانع که سال گذشته ورودی A مسابقات المپیک را کسب کرده بود در این رقابت ها شرکت نکرد.

  اردوهایی که تنها هزینه در پی داشت نه افتخار

  محمد ارزنده و هادی سپهرزاد که نمایندگان پرش طول و دهگانه بودند در قرقیزستان و آلمان اردو نشین شدند و امیدها را برای کسب مقام افزایش دادند، دست خالی هند را ترک کردند.
  جلیل توماج نیز در دهگانه رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

  ربانی ، نیزه ای که به سنگ خورد

  محسن ربانی قبل از اعزامش در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: حدود ۳ سال است که بدون مربی تمرینات خودم را دنبال میکنم و از این رو کسب مقام در مسابقات آسیایی برایم کار ساده ای نیست.

  ربانی نیز دست خالی به ایران بازگشت تا کارنامه نامطلوب کاروان ایران تکمیل شود.

  قنبر زاده ؛ پرنده موفق مسابقات

  کیوان قنبر زاده با پرشی به ارتفاع ۲ متر و۲۱ سانتی متر به مدال نقره رسید تا تنها پرنده موفق این رقابت ها لقب بگیرد.

  چکش ها هم راه به جایی نبردند

  رضا مقدم و کاوه موسوی نمایندگان پرتاب چکش ایران بودند ، موسوی با ۷۱ متر و ۴۳ سانتی متر پنجم و رضا مقدم به رتبه ای بهتر از هفتم نرسید.

  رکورد مرادی به چنگش نرسید

  سجاد مرادی که قبل از حضور در مسابقات آسیایی اعلام کرده بود کسب سهمیه مسابقات جهانی به راحتی برای او قابل دسترسی است در ۱۵۰۰ متر پنجم شد و در ۸۰۰ متر آخرین دونده آسیا شد.

  احمد فرود در ۳ هزار متر با مانع به مقامی بهتر از پنجمی دست نیافت تا کاروان ایران در نهایت با همان ۳ مدال به کشور بازگردد.

  لیلا رجبی؛ ستاره درخشان دو و میدانی کاران

  در میان کاروان ایران ملی پوش که توانست مقام خود را بهبود بخشد لیل رجبی بود که مدال برنز خود را به نقره ارتقا داد تا برترین بانوی دو و میدانی کار کاروان باشد.

  اما مریم طوسی در ۲۰۰ متر پنجم شد و در ۱۰۰ متر به دلیل خطا خطا از دور رقابت ها کنار رفت.

  سپیده توکلی نیز در ماده هفت گانه در مصاف با رقبای آسیایی خود به رتبه آخر رضایت داد.

  هند؛ رضایت مهمانان را جلب نکرد

  مسابقات در روزهای بارانی برگزار شد و برخی ملی پوشان و کارشناسان مدعی شدند که شرایط میزبانی ایده آل نبود و بارش باران مانع از فعالیت مطلوب می شد.

  اگر هندی ها حق میزبانی را به جا نیاورند اما واضح است که قهرمان ملی باید شایسته ترین نماینده کشورش باشد.

  بی شک این شرایط نامطلوب برای تمام دوندگان آسیایی یکسان بوده است، چه طور می شود که آنها مدال ها را درو می کنند و ایرانی ها نظاره گر باران؛ می شوند؟

  شاید مسابقات دو و میدانی غرب آسیا که دی ماه سال گذشته به میزبانی امارات متحده غربی برگزار شد برای تمام کاروان ایران شرایط، امکانات و تجهیزات خوبی را فراهم کرده بود که ۶۲ نفر راهی امارات شدند، رؤسای هیئت و برخی مسئولان فدراسیون ورزشکاران را همراهی کردند تا ملی پوشان با حضور تماشاگران هم وطن به مدال برسند، هر چند کارشناسان تأکید کردند که این مدال ها با حضور چه کشورها و با چه رکوردهایی به دست آمده است.

  نقره ای که شاید به رویا بدل شود

  احسان حدادی در حالی هفته قبل نایب قهرمان لیگ الماس شد که بارها در مصاحبه های خود اعلام کرده است: “به تیم ملی ایران باز نمی گردم.” این مصاحبه های وی از سوی رئیس فدراسیون با چراغ سبز همراه شد و افشین داوری برادران صمیمی را بهترین جایگزین های احسان خواند و این در حالی است که صمیمی ها به سخنان داوری مهر تأیید نزدند.

  حدادی که با کسب نقره المپیک امیدهای بسیاری را به سوی دو و میدانی جلب کرده بود به همگان نشان داد که هم چنان تک ستاره دو و میدانی ایران است.

  هر چند حسین رشیدیان، دبیر فدراسیون دو و میدانی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اعلام کرد مشکلات فدراسیون با احسان کاملا طبیعی و قابل حل است و وی قطعاً در مسابقات جهانی نماینده ایران است.

  شاید اگر حدادی در رقابت های جهانی شرکت نکند همین نقره المپیک هم بار دیگر در مسابقات جهانی تکرار نشود./آق

  گزارش از فاطمه قوتی

 3. havadar haddadi گفت:

  آقایون پس از المپیک پشت مدال حدادی پنهان شدند حالا براش دنبال جایگزین هستند.
   باش تا صبح دولتت بدمد
   دوومیدانی بدون احسان هیچه. این توی هند ثابت شد.

 4. دونده گفت:

  افشین داوری در حد واندازه های مسول تربیت بدنی زادگاهش بخش لطف آباذدره گزاست نه رییس فدراسیون دوومیدانی در مدت حضورش ورزش خراسان را نابود کرد حالا نوبت دو ومیدانی ایران است ان شا الله زودتر برکنار گردد.

 5. مرجان گفت:

  salam agha keyvan. manam ertefa kar mikonam ama na dar had shoma .kheyli khoshhal shodam k 1 irani medal gerefte tabrike naghabele mano bepazir.. .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi