مطالب مرتبط:

رضا قاسمی در 100 متر و توماج در دهگانه چهارم شدند

رضا قاسمی قهرمان دو

در فینال ماده ۱۰۰ متر امروز رضا قاسمی با ثبت رکورد ۱۰ ثانیه و ۳۷ ثانیه و عبدالجلیل توماج در دهگانه با امتیاز ۷۲۹۰ در مکان چهارم ایستادند.

در ادامه رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا و در مرحله فینال دوی ۱۰۰ متر مردان نمایندگان ایران نتوانستند مدالی را از آن خود کنند.

رضا قاسمی در مرحله فینال این ماده با زمان ۱۰ ثانیه و ۳۷ صدم ثانیه از خط پایان گذشت و در نهایت چهارم شد. حسن تفتیان هم با رکورد ۱۰ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه هشتم شد.  در این ماده سو بینگ تیان از چین با رکورد ۱۰.۱۷ ثانیه، ساموئل عدلباری از قطر با رکورد ۱۰.۲۷ ثانیه و باراکات الهاردی از عمان با رکورد ۱۰.۳۰ به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در دهگانه نیز عبدالجلیل توماج هم با ۷۲۹۰ امتیاز رتبه چهارم را به خود اختصاص داد و دیمیتری کاپوف از قزاقستان با ۸۰۳۷ امتیاز قهرمان شد. آکی‌هو ناکامورا از ژاپن با ۷۶۲۰ امتیاز در رتبه دوم ایستاد و لئونید آندریوف پرتاب‌گر ازبک با ۷۳۸۳ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

هادی سپهرزاد که عنوان قهرمانی دوره پیشین این رقابت‌ها را داشت، این بار موفق نشد مسابقاتش را به پایان برساند و در نهایت با ۳۷۷۰ امتیاز در رتبه دهم قرار گرفت.

در ماده ۱۱۰ مانع دوندگان قرار بود در سه گروه مسابقه دهند که روح‌الله عسگری تنها نماینده ایران در گروه سوم قرار داشت. او پیش از مسابقه و هنگام تمرین با مانع برخورد کرد و به دلیل آسیب دیدگی در خط آغاز مسابقه حاضر نشد.

 

 

برچسب ها

4 دیدگاه در “رضا قاسمی در ۱۰۰ متر و توماج در دهگانه چهارم شدند”

 1. دونده گفت:

  ۱۰۰متر۱۰/۱۵ثانیه تفتیان کجا و نتیجه۱۰/۵۴ ثانیه کسب شده در هند کجا؟؟؟!!! ما که گفتیم رکوردهای ثبت شده در قزاقستان مشکوک ومبهم هست و …

 2. دونده گفت:

  وردشکنی با دوپینگ!
  چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۶
  دونده جوان اتهامات را به شدت رد کرده و تاکید کرده که موفقیت هایش در شرایط عادی و سالم به دست آمده و این شایعات از جانب رقیب مستقیم وی آب خورده که در این رقابتها ناکام بود و علاوه بر قرار گرفتن پشت سر وی، رکورد ملی توسط او شکسته شد.
  رکوردشکنی با دوپینگ!
  گروه ورزشی – در رشته دوومیدانی اتفاقات جالبی رخ داده است. اخیرا در این رشته در یکی از تورنمنت های معتبر خارجی یکی از دوندگان جوان و بااستعداد در رشته های سرعت که به طور سنتی ایرانی ها در آن استعدادی ندارند، در کمال تعجب توانست در دو رشته ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دو مدال طلا را بر گردن بیاویزد و البته رکورد ایران بهبود ببخشد.

  به گزارش افکارنیوز، عملکردی فوق العاده که حیرت همه اهالی دوومیدانی و کارشناسان این رشته را برانگیخت. این در حالیست که برخی از دونده ها معتقدند که رکوردشکنی و قهرمانی این دونده در این تورنمنت بین المللی مشکوک است و این قهرمان با استفاده از اهرم های غیرقانونی نظیر دوپینگ توانسته این موفقیت را به دست بیاورد و رکوردشکنی که انجام داده مستدل و قابل قبول نیست. البته این دونده جوان اتهامات را به شدت رد کرده و تاکید کرده که موفقیت هایش در شرایط عادی و سالم به دست آمده و این شایعات از جانب رقیب مستقیم وی آب خورده که در این رقابتها ناکام بود و علاوه بر قرار گرفتن پشت سر وی، رکورد ملی توسط او شکسته شد. با این وجود همین ادعاها نیز باعث شد که در لیگ برتر ایران از این دونده تست دوپینگ گرفته شود.
  کد مطلب: ۲۴۲۷۴۳

 3. دونده گفت:

  آورده اند که هیات دوومیدانی خراسان به دلیل کسب مقام اعجاب انگیز هشتمی حسن تفتیان درآسیا مراسم استقبال ار نامبرده را در دوشنبه مورخه ۱۷/۴/۹۲ در فرودگاه شهید هاشمی نزاد مشهد برگزار خواهد کرد.؟؟؟!!!رکورد۱۵/۱۰ثانیه قزاقستان کجا و۵۴/۱۰ ثانیه هند کجا ؟؟؟ ببین تفاوت رکورد از کجاست تا به کجا؟؟؟!!!

 4. دونده گفت:

  راوی حکایت می کرد که سال قبل که در قزاقستان رضا قاسمی رکورد ۲۴/۱۰ثانیه را در
  کسب نمود.تفتیان گفته بود که زمین قزاقستان مسافت دوی ۱۰۰متر آن کم تراست ومسافت ان۹۷متر است و دستگاه فتو فینیش آنجا خراب وامسال که خودش در آنجا رکورد۱۵/۱۰ثانیه را در آنجابدست آورد .حالا که در هند رکورد ۵۴/۱۰ ثانیه را بدست آورد گفته که فتو فینیش هنوستان خراب است و هزاران مشکل دیگر بود و فقط این مشکلات برای دوندگان ایران بود و بس؟؟؟!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi