مطالب مرتبط:

مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا

بیستمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا از دوازدهم تیر ماه با حضور ۵۸۰ ورزشکار آسیایی در هند آغاز خواهد شد.

شهر پونای هند که به دانشگاه های بین المللی خوبش معروف است این بار میزبان بیستمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا است. رقابت هایی که نسبت به سالهای گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که قهرمان هر ماده از این رقابت ها به صورت مستقیم جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان در مسکو را بدست می آورد.

برای حضور در این دوره از رقابت ها ۳۶۰ ورزشکار مرد و ۲۲۰ ورزشکار زن از ۴۳ کشور آسیایی اعلام آمادگی کرده اند که در مجموعه ورزشی شادراپادی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

بنابر اعلام ستاد برگزاری رقابت ها چهارده قهرمان دور گذشته در بخش مردان و زنان نیز در این دوره حضور دارند.

در میان این قهرمانان، هادی سپهرزاد به عنوان قهرمان دهگانه در رقابتهای سال ۲۰۱۱ که در کوبه ژاپن برگزار شد، به عنوان یک قهرمان ایرانی حضور دارد. از دیگر ستاره های مسابقات نیز “موتاز عیسی براشیم” ورزشکار آفریقایی الاصل قطر است که همین چند روز پیش در رقابت های جایزه بزرگ یوگن آمریکا، پس از ۲۹ سال رکورد پرش ارتفاع آسیا را یک سانتی متر شکست و به حد نصاب دو متر و ۴۰ سانتی متر رساند.

پونا در غرب هند و در ایالت مهاراشترا که بزرگترین ایالت هند هست واقع شده است که به گفته فرماندار آن، دولت محلی قریب به سه میلیون دلار برای برگزاری رقابت های آسیایی دوومیدانی هزینه کرده است.

تیم ایران نیز قرار است همراه با ۲۱ ورزشکار مرد و زن در این رقابت ها حاضر شود.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi