طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

کسب ورودی A مسابقات جهانی روسیه توسط احسان حدادی

سومی احسان حدادی

احسان حدادی نایب قهرمان پرتاب دیسک بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در مسابقات  (world-challenge) جمهوری چک در شهر استراوا توانست با پرتاب ۶۶ متر و ۹۸ سانتی متر علاوه بر کسب ورودی A مسابقات جهانی روسیه، مدال برنز این رقابت ها را از آن خود کرد.

“مارتین ویریگ” آلمانی در این رقابت ها با پرتاب ۶۷ متر و ۴۶ سانتیمتر، رابرت هارتینگ قهرمان جهان و المپیک را هم پشت سر گذاشت  و پدیده مسابقات نام گرفت.

رسانه های جمهوری چک مدعی شده اند که مارتین ویرینگ پس از کسب عنوان نخست این مسابقه و پشت سر گذاشتن دو غول پرتاب دیسک جهان گفته است که برایش کسب این عنوان یک رویای بزرگ بوده است البته تمرینات سختی را پشت سر گذاشته است.

هارتینگ در این مسابقه با ۶۷ متر و ۱۰ سانتیمتر  به مقام دوم رسید.

گرد کانتر استونیایی با پرتاب ۶۶ متر و ۹۷ سانتیمتر، پیتر مالاچوفسکی و رابرت اوربانک هر دو از لهستان به ترتیب با پرتاب های ۶۶ متر و ۹۵ سانتی متر و ۶۳ متر و ۷۶ سانتیمتر در مکان های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

گفتنی است حدنصاب ورودی A برای حضور در مسابقات جهانی روسیه ۶۶ است.

پیش از احسان حدادی که هنوز معلوم نیست آیا حاضر است در مسابقات قهرمانی جهان در روسیه شرکت کند، حسن تفتیان توانسته بود با طی کردن ۱۰۰ متر در مسابقات آلماتی قزاقستان در مدت زمان ۱۰ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه ورودی A مسابقات قهرمانی جهان در روسیه را به دست آورد.

با توجه به کسب ورودی A‌ توسط احسان حدادی و ورودی B‌ توسط محمود صمیمی در پرتاب دیسک، دوومیدانی ایران برای اولین بار در تاریخ این رشته ورزشی می تواند دو ورزشکار در پرتاب دیسک را راهی مسابقات قهرمانی جهان کند.

پیش از این ابراهیم رحیمیان در ماده پیاده روی ۲۰ کیلومتر، لیلا رجبی در پرتاب وزنه ورودی B، رضا قاسمی در ۱۰۰ متر ورودی B این رقابت ها را کسب کرده بودند.

تا امروز تعداد ورزشکاران اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی جهان در روسیه به شش نفر رسیده است و کارشناسان پیش بینی می کنند با توجه به اینکه هنوز تا ۱۲ مرداد ورزشکاران جهان فرصت دارند، تعداد سهمیه های ایران حداقل به هشت ورزشکار افزایش یابد.

سجاد مرادی و محمد ارزنده از جمله ورزشکارانی هستند که کارشناسان از هم اکنون ورودی B‌ مواد دو ۸۰۰ و پرش طول را برای آنها کنار گذاشته اند البته نباید فراموش کرد که ورزشکاران کشورمان به زودی راهی مسابقات قهرمانی جهان در هند می شوند و  افرادی همچون کاوه موسوی، هادی سپهرزاد، کیوان قنبرزاده ، روح اله عسگری، محمد محسن ربانی و محمد صمیمی و … شانس بالایی برای کسب ورودی دارند.

ریز نتایج این مسابقات به فایل ضمیمه پیوست شده است.

برچسب ها

یک دیدگاه در “کسب ورودی A مسابقات جهانی روسیه توسط احسان حدادی”

 1. دونده گفت:

  افشین داوری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا در واکنش به تصمیم احسان حدادی مبنی بر مسابقه ندادن در آسیا و قهرمانی جهان گفت: این تصمیم شخصی اوست ، البته شاید این اقدام فرصتی برای برادران صمیمی در آسیا باشد.امیدوارم که آنها بتوانند از این فرصت استفاده کرده و بدرخشند.
  احسان حدادی چند سالی است که قهرمان بی چون و چرای آسیا است و سایر پرتابگران دیسک آسیا زیر سایه او به مدال های نقره و برنز می رسند.
  اکنون که حدادی درمسابقات قهرمانی آسیاازتاریخ ۱۲تا ۱۶تیرماه شرکت نمی کند،سایر پرتاب گران دیسک آسیا این فرصت را پیدا کرده اند تا در غیاب او به قهرمانی آسیا دست پیدا کنند.
  از ایران حدود ۲۱ ورزشکار در این مسابقات شرکت می کنند.
  داوری درادامه گفت: قطعا بابازگشت احسان حدادی ازمسابقات اروپا وآمریکا، نشستی با او خواهیم داشت، چرا که بخشی از صحبت های او درست و بخشی هم با توجه به شرایط موجود قابل انجام نیست.
  رییس فدراسیون دوومیدانی در واکنش به این پرسش که چه اقداماتی می توانید برای حفظ حدادی انجام دهید؟ گفت: با توجه به صحبت ها با دبیرکل کمیته ملی المپیک، می توانیم مربی و ماساژور حدادی را جذب کرده و اردوهای او را در ایران بدون مشکل اداره کنیم.
  وی افزود: حدادی با توجه به شرایطی که دارد، می خواهد در اروپا و آمریکا تمرین کند، ما برای این موضوع نیز تدبیری اندیشیده ایم اما در حال حاضر با توجه به شرایط، توان اعزام مربی و ماساژور را با این ورزشکار به اروپا و آمریکا نداریم.این مسئله ای است که احسان را نگران کرده است.
  داوری درواکنش به این پرسش که آیا او خواسته نامعقولی دارد؟ گفت: احسان با توجه به افتخاراتی که به دست آورده حق دارد چنین توقعاتی داشته باشد اما ناهمگون بودن توقعات وشرایط موجود باعث می شود که برآورده کردن خواسته ها سخت باشد.
  وی افزود:تاآنجا که در توان داشته باشیم شرایط را برای او مهیاکرده و از این ورزشکار پشتیبانی می کنیم.
  داوری اظهار داشت: چند روز پیش درخواستی به شورای برون مرزی دادیم مبنی بر اینکه با توجه به روند رو به رشد رکوردهای حدادی درمسابقات جهانی، نیازاست بیش از گذشته از این ورزشکار حمایت شود. بنابراین خواسته ایم که مشروط بودن شرایط پشتیبانی از او حذف شود.
  به گفته داوری، حدادی در هر مسابقه ای که شرکت می کند باعث افتخار ایرانیان می شود و برای مردم فعالیت می کند ومن امیدوارم ما هرچه زودتر از شرایط فعلی عبور کنیم و فکر می کنم تا دو ماه دیگر مشکلات برطرف شود.
  رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: از حدادی می خواهم با توجه به زحماتی که کشور برای او کشیده و تلاش های شبانه روزی خودش نگاه دیگری به موضوع داشته باشد.
  وی افزود:کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ازاوحمایت کرده اندونهایتافدراسیون های دوومیدانی در زمان های مختلف مدیریتی حامی این ورزشکار بوده اند که حاصل این حمایت ها بوجود آمدن ستاره ای مانند حدادی در دوومیدانی ایران است.
  داوری گفت:درخیلی ازاموربه حدادی حق می دهم چرا که خودرا با حریفان عنوان داردرکشورهای اروپایی مقایسه می کند و این مسئله باعث می شود که برای حدادی توقع به حق ایجاد شود.
  وی گفت: به شخصه از رییس جمهوری آینده توقع دارم تا قول هایی که به این ورزشکار داده شده عملیاتی شود تا او با شرایط روحی بهتری برای کشورمان به میدان برود.احسان به جایگاهی رسیده که می تواند به راحتی پرچم ایران را در مجامع جهانی به اهتزاز درآورد.
  وی افزود: در دوومیدانی ۱۲سال طول کشیده می شود تا ورزشکاری در این حد بوجود آید بنابراین وظیفه همه است از او حمایت کنیم و نکته جالب اینکه در مقایسه با خیلی از رشته های ورزشی، هزینه احسان بالا نیست.
  داوری گفت: متاسفانه برخی از رشته های ورزشی که می توانند در میادین بزرگ جایگاه ایران را ارتقاء دهند، خیلی در معرض دید مسوولان قرار ندارند که البته به عقیده من این اشتباه است.
  رییس فدراسیون دوومیدانی افزود: مقام معظم رهبری سال گذشته در دیدار با قهرمانان بر توجه به ورزش های پایه تاکید کردند و فرمودند اولویت را به ورزش های پایه و پرمدال و ورزش هایی که رکوردهای آنان به رکوردهای جهانی نزدیک است، بدهید.
  رییس فدراسیون دوومیدانی درواکنش به این پرسش که منظورحدادی ازخلف وعده مسوولان چیست ؟ گفت: توسط استانداران درسایر استان ها توجه ویژه ای به قهرمانان می شود اما در استان تهران، چنین چیزی در خصوص حدادی دیده نشده است.
  وی گفت: مسوولان دو قول به حدادی داده اند که هیچ کدام از آنان عملی نشده است یکی از آنها، صدورمجوز واردات یک دستگاه خودرو بود که وقتی حدادی به مقام سوم جهان در سال ۲۰۱۱ دست یافت به او داده شد و من بیش از ۲۰ نامه در این خصوص به مراجع مختلف داده ام و حتی وزیر ورزش و جوانان هم این موضوع را در نشست هیات دولت بررسی کرده است اما به رغم گذشت بیش از یک سال و نیم هنوز به نتیجه نرسیده ایم.
  وی گفت: حدادی از این بابت خیلی دلخور است چرا که برخی ورزشکاران به محض آمدن از مسابقات جهانی و المپیک توانسته اند به یکسری از هدایا دست پیدا کنند اما نزدیک دو سال است که قول هایی که به حدادی داده شده، عملی نشده است.
  داوری در ادامه گفت: در پاسخ به کسب عناوین مختلف ورزشی، قرار بود زمینی در کیش به این ورزشکار اهداء شود اما با وجود پیگیری های متعدد فدراسیون و وزیر ورزش و جوانان تا امروز به نتیجه ای نرسیده ایم.
  وی گفت: اگر چه به تازگی نهاد رییس جمهوری به مدیر عامل منطقه آزاد کیش ابلاغ کرده اند که این وعده عملی شود اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.
  داوری در ادامه گفت: حدادی فقط می خواهد در طول یک سال به بهترین شکل از او پشتیبانی شود و در حقیقت هزینه کردن برای یک قهرمان یا نایب قهرمان المپیک در ورزش دوومیدانی که بالغ بر ۲۰۰ کشور در ان مبارزه می کنند، بالا نیست.
  وی گفت: هزینه سالیانه حدادی به یک میلیارد تومان هم نمی رسد.
  داوری در واکنش به این پرسش که حدادی معتقد است که در ۹ ماه گذشته هیچ کاری برای وی نشده است؟ گفت: او ورزشکار با تجربه و جوان ما است، قبول داریم که امکانات برای وی به اندازه کافی نیست اما در فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان در این ۹ ماه همان افرادی مسوولیت دارند که پیش از بازی های المپیک داشتند و حمایت خوبی از حدادی داشتند تا او در لندن موفق باشد.
  داوری اظهار داشت: در این مدت، تنها ۴۰ درصد از اعتبارات فدراسیون به حساب آن واریز شده است همین مسئله باعث شده، به اندازه کافی نتوانیم از حدادی حمایت کنیم.
  ورزشی (۴) ** ۱۳۴۶ **۱۵۹۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi