مطالب مرتبط:

تمرین با مرادی از عوامل موفقیتم در لندن بود/ مدال پارالمپیک برزیل آخرین آرزویم است

قهرمان پارالمپیک 2012

دارنده مدال طلای دو ۱۵۰۰ پارالمپیک لندن گفت: تمرین با سجاد مرادی با توجه به هدف مشترکی که داشتیم، انگیزه مضاعفی به من می‌داد و یکی از عوامل اصلی موفقیتم در لندن بود.

پیمان نصیری، جوان کرمانی و خوش اخلاق تیم ملی دوومیدانی جانبازان و معلولین، در حالی نشان طلای بازی‌های پارالمپیک لندن را به مجموعه مدال‌های ارزشمند خود افزود که پیش از این ۱۵ نشان طلای دیگر را در رقابت‌های مختلف جهانی و بین‌المللی کسب کرده بود.

او درباره حضورش در رشته دوومیدانی می‌گوید: از کودکی هم پای برادرم پژمان که او هم دونده بود، می‌دویدم. اوایل دویدن برایم بیشتر جنبه تفریحی داشت، اما هر چه بیشتر می‌گذشت، علاقه‌ام به دویدن بیشتر و بیشتر می‌شد تا جایی‌که همراه برادرم در مسابقه شرکت کردم و زمانی‌که به خط پایان رسیدیم، برادرم که از من جلوتر بود ایستاد تا با هم از خط پایان عبور کنیم. این قهرمانی مشترک، باعث شد تا جدی‌تر به دویدن فکر کنم و در مسابقات بیشتری شرکت کنم.

رقابت‌های قهرمانی کشور فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، نقطه عطفی است تا پیمان با ثابت کردن توانایی‌های خود بتواند به تیم ملی راه پیدا کند. با ورود او به تیم ملی و حضور در رقابت‌های سوئد، اولین رویداد برون‌مرزی (۲۰۰۶) نصیری با کسب ۲ نشان طلا همراه می‌شود و این، آغازی بود برای افتخارات دیگر او در دو و میدانی.

پیمان که در مسابقات گوناگون جهانی و بین‌المللی برای کشورش افتخارآفرینی کرده است، پس از کسب سهمیه ورودی بازی‌های پارالمپیک لندن از مسابقات جهانی نیوزلند، با امید به اولین حضورش در پارالمپیک با تمرینات سخت و فشرده، خود را آماده کرد.

نصیری در مورد تمریناتش می‌گوید: خواسته‌ام برای پارالمپیک لندن، بهره بردن از حضور سجاد مرادی، قهرمان ارزنده دوی کشورمان بود که خوشبختانه توانستم تمریناتم را با او ادامه دهم. اینکه هر دوی ما برای رقابت‌های مهمی چون المپیک و پارالمپیک تلاش می‌کردیم و هدف مشترکی داشتیم، انگیزه مضاعفی به من می‌داد و یکی از عوامل اصلی موفقیتم در لندن بود.

وی در راه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای از وجود مربیانی چون کاربخش، خسرو غلامی، کیانی و بهمن رضایی بهره برده و خاطر نشان می‌کند: در راه ورزش حرفه‌ای، به غیر از مربیان افراد دیگری چون خانواده و همسرم همیشه از من حمایت کرده‌اند و به پشتوانه آنها توانستم با خیالی آسوده به تمریناتم ادامه دهم.

نصیری ادامه می‌دهد: زمانی‌که فرزندم آرتین به دنیا آمد، برای شرکت در مسابقات بین‌المللی تونس، از خانواده‌ام دور بودم و نتوانستم کنار همسر و فرزندم باشم. با این حال، همسرم هیچ وقت از نبودن‌ها و فشرده بودن تمریناتم گله نکرده و به همین خاطر توانستم سیر موفقیت‌هایم را ادامه دهم.

پیمان هم اکنون برای حضور در نهمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی ۲۰۱۳ جهان INASFID که خرداد ماه در کشور چک برگزار می‌شود، آماده می‌شود و در عین حال به رقابت‌های جهانی فرانسه، که پس از پارالمپیک مهم‌ترین رویداد ورزشی این رشته به شمار می‌رود نیز چشم دارد.

دارنده مدال طلای پارالمپیک لندن در خصوص دور آتی بازی‌های پارالمپیک می‌گوید: از هم اکنون به رقابت‌های ۲۰۱۶ برزیل فکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم با مدال خوش‌رنگ دیگری از این مسابقات، به آخرین آرزوی ورزشی‌ام برسم و با دنیای ورزش حرفه‌ای خداحافظی کنم.

ملی‌پوش کشورمان که اولین نشان طلای پارالمپیک در ماده دو را برای کشورمان به ارمغان آورده است عناوین دیگری چون قهرمانی مسابقات صحرانوردی انگلستان – ۲۰۰۶ (۲ نشان طلا)، قهرمانی مسابقات پارآسیایی فسپیک مالزی – ۲۰۰۶ (۳ نشان طلا)، مدال نقره تیمی مسابقات آسیا و شمال آفریقا در سال ۲۰۰۸، قهرمانی مسابقات بین‌المللی تونس در سال ۲۰۰۹ (۳ مدال طلا)، قهرمانی مسابقات داخل سالن سوئد – ۲۰۱۰ (۴ مدال طلا)، کسب نشان طلا در  مسابقات تونس – ۲۰۱۰، کسب نشان طلا در مسابقات جهانی نیوزلند – ۲۰۱۱ و کسب سهمیه پارالمپیک لندن و کسب نشان طلای مسابقات بین‌المللی آلمان در سال ۲۰۱۱ را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده است.

برچسب ها

2 دیدگاه در “تمرین با مرادی از عوامل موفقیتم در لندن بود/ مدال پارالمپیک برزیل آخرین آرزویم است”

  1. حامد گفت:

    با سلام شرمند این پیمان نصیری جز کدام معلولین است ..ایشان که هم رانندگی میکنه هم گواهینامه داره همه کار میکنه بچه داره …شرمندم معلولیته او چیست …

  2. کیانی ر گفت:

    با سلام ایشان واقعا کم توان ذهنی هستند اخرین مدل ماشین سوار میشوند . معامله میکنند و……….واقعا خدا خوشش نمی اید در کشور اسلامی این قدر دروغ وکلک سوار کرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi