مطالب مرتبط:

برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی دو‌و‌میدانی و رکوردگیری برای اعزام به مسابقات جهانی

دوومیدانی جانبازان

سرپرست انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی و رکوردگیری برای اعزام به مسابقات جهانی خبر داد.

علی‌اصغر هادی‌زاده، سرپرست انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین در مورد شرایط انتخابی تیم ملی گفت: با توجه به در پیش بودن مسابقات جهانی فرانسه که تیرماه برگزار می‌شود، فراخوانی به تمام هیئت‌های استانی ارسال شده و تمام ورزشکاران پارالمپیکی جانباز و معلول و نابینا جهت حضور در این مسابقات دعوت شده‌اند.

وی ادامه داد: این مسابقات آخرین فرصت برای انتخابی تیم ملی است و تمام افرادی که برای مسابقات جهانی انتخاب می‌شوند، باید در این رقابت‌ها حضور یافته و به حد نصاب‌های مورد نظر برسند. حداقل رکوردی که برای این مسابقات در نظر گرفته شده، دست‌یابی به رکورد نفر چهارم پارالمپیک است و طبق دستورالعمل مسابقات جهانی، تنها افرادی مجاز به حضور در این رقابت‌ها هستند که ضمن در اختیار داشتن رکوردهای مورد نظر، در یک سال اخیر در یکی از تورنمنت‌های جهانی یا پارالمپیک حضور یافته باشند.

سرپرست انجمن دوومیدانی ادامه داد: استان‌ها تا ۱۰ اردبیهشت ماه برای اعلام نفرات فرصت دارند و ۱۹ اردیبهشت ماه مسابقات در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

هادی‌زاده در مورد نفرات برگزیده این مسابقات خاطر نشان کرد: نفراتی که موفق به کسب حد نصاب‌های لازم شوند، در تمرینات غیرمتمرکز و زیر نظر مربیان آماده می‌شوند و پس از اینکه تعداد سهمیه‌های ایران برای رقابت‌های جهانی مشخص شد، چنانچه در زمره ورزشکاران اعزامی نبودند، زیر نظر انجمن به تمرینات ادامه می‌دهند و در صورت آمادگی برای مسابقات پارآسیایی کره‌جنوبی (۲۰۱۴) مد نظر خواهند بود.

وی با اشاره به تغییرات قوانین و مقررات دوومیدانی برای بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ برزیل گفت: پیش از برگزاری رقابت‌های دور آتی پارالمپیک، تمام رقابت‌های جهانی و آسیایی بر اساس قوانین گذشته انجام شده و کلاس‌بندی‌ها تغییری نخواهد داشت، بنابراین ورزشکاران ما تا پیش از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶، در کلاس‌بندی‌ها دچار تغییر نخواهند شد.

سرپرست انجمن دوومیدانی گفت: در ماه‌های آتی رقابت‌های دیگری نیز در نظر گرفته شده که می‌توان به برگزاری مسابقات رکوردگیری اختصاصی برای ماده دو در تیر ماه  و رقابت‌های باشگاه‌های سراسر کشور در شهریورماه اشاره کرد.

رقابت‌های جهانی دوومیدانی فرانسه، در زمره مهم‌ترین رویداد ورزشی این رشته برای افراد دارای معلولیت سراسر جهان پس از پارالمپیک به شمار می‌رود و حضور در آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

برچسب ها

0 دیدگاه در “برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی دو‌و‌میدانی و رکوردگیری برای اعزام به مسابقات جهانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi