طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

پریسا بهزادی: دختران نوجوان دونده به دو رقابت مهم بین المللی اعزام می شوند

پریسا بهزادی

سرپرست جدید نایب رییس زنان فدراسیون دوومیدانی گفت: در راستای استعدادیابی و حمایت از نفرات با استعداد در رده سنی پایه، در تلاش هستیم نیمه نخست امسال، تیم دوومیدانی نوجوانان دختر را به دو رقابت مهم بین المللی اعزام کنیم.

ˈپریسا بهزادیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دومین دوره مسابقه های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان اضافه کرد: این مسابقه ها تیر ماه امسال برگزار خواهد شد و فدراسیون دوومیدانی و حوزه زنان، می خواهند شرایطی فراهم شود تا تیم دوومیدانی نوجوانان دختر ایران با هفت ورزشکار در مواد مختلف در این دو مسابقه مهم شرکت کند.

دومین دوره مسابقه های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا، اوایل تیر ماه در کشور چین برگزار می شود و مسابقه های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان جهان نیز در روزهای ۱۹ تا ۲۴ تیر ماه در اوکراین برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه رقابت های انتخابی تیم نوجوانان دختر، روز جمعه ۳۰ فروردین ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار می شود تا برترین ها به اردوی تیم دوومیدانی نوجوانان ایران دعوت شوند، ادامه داد: تا کنون بیش از ۱۰۰ ورزشکار از استان های مختلف از جمله تهران برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.

به گفته بهزادی، این رقابت ها ابتدا قرار بود در ۱۶ ماده پیگیری شود اما ماده دوی چهار در ۱۰۰ متر امدادی نیز به این مواد افزوده شد.

نوجوانان دختر، روز جمعه در ماده های دوی سه هزار متر، پرش طول، دوی ۱۰۰ متر، پرش ارتفاع، پرتاب نیزه، دوی یک هزار و ۵۰۰ متر، دوی ۲۰۰ متر، پرتاب وزنه، پرش سه گام، دوی ۸۰۰ متر، پرتاب چکش، دوی ۴۰۰ متر، دوی ۱۰۰ متر با مانع، پرتاب دیسک، دوی ۴۰۰ متر با مانع، دوی ۲۰۰۰ متر و دوی چهار در ۱۰۰ متر امدادی با هم رقابت خواهند کرد.

بهزادی با بیان اینکه در حوزه دوومیدانی دختران جوان در نیمه نخست امسال برنامه ای در تقویم آسیایی و جهانی وجود ندارد، گفت: اما برای رده سنی بزرگسالان سه دوره مسابقات جایزه بزرگ طراحی شده است که هر سه آنها اردیبهشت ماه و در کشورهای تایلند، سری لانکا و هندوستان برگزار خواهند شد و

فدراسیون دوومیدانی در این زمینه نیز برنامه هایی برای آمادگی ورزشکاران اعزامی خواهد داشت.

** کاملا با مشکلات و نیازهای دوندگان آشنا هستم

سرپرست جدید نایب رییس زنان فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه کاملا با مشکلات و نیازهای دختران دونده آشنا است، گفت: من تا سال گذشته نیز در رشته دوومیدانی فعالیت کرده و مقام قهرمانی ایران را در اختیار دارم و با توجه به همین مساله تمامی تلاش خود و همکارانم را برای رفع این مشکلات و ارتقا توان زنان در رشته دوومیدانی به کار خواهم گرفت.

وی، استعدادیابی و حمایت از ورزشکاران مستعد در استان های مختلف کشور را از مهم ترین برنامه های خود عنوان کرد و اضافه کرد: قصد دارم موضوع پرداخت حقوق ورزشکاران زن دوومیدانی به ویژه در رده سنی نوجوانان را به فدراسیون دوومیدانی ارایه کنم زیرا یک حقوق حتی بسیار کم می تواند انگیزه خوبی به ورزشکاران داده و آنان را برای ادامه فعالیت و رسیدن به مرحله حرفه ای یاری کند.

ˈافشین داوریˈ رییس فدراسیون دوومیدانی در حکمی، ˈپریسا بهزادیˈ را به عنوان سرپرست نایب رییس زنان این فدراسیون منصوب کرد.

بهزادی از سال ۷۷ تا ۸۴ عضو تیم ملی دوومیدانی زنان ایران بوده و حدود ۹ سال نیز نفر اول دوومیدانی ایران در ماده پرتاب وزنه بوده است.

پریسا بهزادی دارای مدرک مربیگری و داوری درجه های دو و سه است و همچنین مربی عالی بدنسازی از کمیته ملی المپیک است.

برچسب ها

0 دیدگاه در “پریسا بهزادی: دختران نوجوان دونده به دو رقابت مهم بین المللی اعزام می شوند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi