طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

ستاره دوی با مانع چین غایب لیگ الماس شانگهای

ستاره دوی بامانع

 لیو شیانگ ستاره دوی بامانع چین به دلیل مصدومیت، مسابقات لیگ الماس در شانگهای را از دست داد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از خبرگزاری فرانسه، او یکی از بزرگترین ستارگان دو و میدانی چین است که در المپیک ۲۰۰۴ آتن موفق شد در دوی ۱۱۰ متر به قهرمانی برسد.

مصدومیت این دونده ۲۹ ساله پارگی تاندون آشیل پایش است که امیدهای او برای قهرمانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن را هم به باد داد.

سان مربی وی دراین باره به روزنامه چاینا دیلی گفت: می خواهیم او به بهبودی کامل برسد به همین دلیل در حال حاضر نباید در تمرینات و مسابقات شرکت کند.

لیو شیانگ که هم اکنون در آمریکا تحت درمان است، بدین ترتیب نخواهد توانست در مسابقات ماه آینده لیگ الماس در شانگهای شرکت کند.

وی در مسابقات دور نخست دوی با مانع المپیک لندن با اولین مانع برخورد کرد و سپس به طور نمادین آخرین مانع را بوسید و از ادامه رقابت انصراف داد.

این اتفاق یادآورحادثه است که درالمپیک ۲۰۰۸پکن برایش افتاد.اودرآن بازی هاهم در دور نخست حذف شدوبسیاری ازهواداران خود شوکه کرد به طوریکه گوینده تلویزیونی مسابقات شروع به گریه کرد.

درماه اوت گذشته خبرهایی منتشرشد مبنی براینکه شبکه تلویزیونی CCTVاز مصدومیت لیو خبر داشته اما ازسوی دولت چین از انتشار آن منع شده بوده است. خبرهایی که لیو آن را تکذیب کرد.

لیو اولین مدال آور طلای چین در مسابقات دو و میدانی مردان المپیک است. او پیش از این اعلام کرده است که در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو شرکت نخواهد کرد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “ستاره دوی با مانع چین غایب لیگ الماس شانگهای”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi