مطالب مرتبط:

دو ورزش المپیکی حامیان مالی مهم خود را از دست دادند

حامیان دوومیدانی

 دوومیدانی و اسکیت سرعت که دو ورزش مهم در المپیک تابستانی و زمستانی محسوب می شوند، در بحبوحه رکود اقتصادی جهانی حامیان مالی اصلی خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شرکت کره ای سامسونگ تصمیم گرفته است امسال به حمایت مالی خود از لیگ الماس دو و میدانی ادامه ندهد.

اتحادیه بین المللی اسکیت نیز باید به دنبال یک حامی مالی جدید باشد. شرکت هلندی اسن اعلام کرد، بعد از بازیهای المپیک زمستانی سوچی در سال ۲۰۱۴ به حمایت مالی خود پایان می دهد.

اوتاویو سینکوانتا رییس این اتحادیه گفت: صادقانه بگویم شرایط آسانی نیست. بازار بین المللی در بهترین شرایط قرار ندارد. باید اذعان کنیم مشکلاتی وجود دارد.

فوتبال در دوران سخت اقتصادی هنوز قدرت درآمد زایی دارد. منچستریونایتد با قرارداد جدیدی که به مدت هشت سال با شرکت بیمه آئون به ارزش ۲۳۰ میلیون دلار منعقد کرد این نکته را ثابت کرد. اما تعهدات مالی سالیانه شرکتهایی مانند سامسونگ یا اسن به چند میلیون دلار در سال بالغ می شود. با این حال این درآمد کم اهمیت نیست.

اتحادیه بین المللی اسکیت از اینکه شرکت انرژی هلند از یک سال قبل اعلام کرده به حمایت مالی ۱۶ ساله خود پایان می دهد خوش شانس است.

اروپا مهمترین بازار دو و میدانی و اسکیت سرعتی است، اما این قاره در سه سال گذشته گرفتار بحران بدهی دولتها شده که کشورهای زیادی را دچار رکورد و افزایش بیکاری کرده است. در این شرایط شرکت ها به دشواری از پس مخارج خود برمی آیند.

یافتن حامیان جدید مالی در این شرایط نامساعد اقتصادی سخت تر شده است. این موضع به ویژه در مورد ورزشی مثل اسکیت سرعتی که هر چهار سال یکبار هنگام برگزاری المپیک زمستانی می تواند مورد توجه جهانی قرار گیرد، واقعیت دارد.

شرکت انرژی هلندی و رییس اتحادیه بین المللی اسکیت از اعلام هزینه حمایت مالی سالیانه رقابتهای بین المللی خودداری کردند. اما روزنامه هلندی فولک سکرانت این مبلغ را ۲/۵ میلیون دلار در سال برآورد کرده است.

قطع ارتباط سامسونگ با دو و میدانی در حالی اعلام می شود لیگ الماس روز ۱۰ ماه مه در دوحه قطر آغاز می شود. دیدارهای بعدی نیز اواخر این ماه در شانگهای، نیویورک و یوجین برگزار خواهد شد.

نیک دیویس سخنگوی اتحادیه بین المللی دو و میدانی ˈیافˈ گفت: لیگ الماس و این اتحادیه اطمینان دارند حامیان مالی مهم دیگری را در آینده نزدیک بدست خواهند آورد.

دیویس گفت: سامسونگ حمایت مالی از اوسین بولت را اعلام کرده که نماد ورزش دو و میدانی محسوب می شود.

به عقیده کارشناسان قرارداد سامسونگ با بولت یک تصمیم تجاری و براین اساس است که با بولت بیشتر از لیگ الماس می توانند تبلیغ کنند.

به فدراسیون های ورزشی مثل دو و میدانی و اسکیت سرعتی توصیه شده به آسیا که اقتصاد آن در مقایسه با اروپا در شرایط نسبتا بهتری قرار دارد، توجه خود را معطوف کنند.

ویم لاگائه استاد مدیریت ورزشی دانشگاه لوون گفت: وقتی به بازار حمایت مالی نگاه می کنید رشد حدود چهار درصدی را مشاهده می کنید.

وی گفت: از دست دادن سامسونگ نباید مشکل خیلی بزرگی برای اتحادیه بین المللی دو و میدانی باشد.

وی گفت از دست دادن حمایت مالی هر چند مسئله مهمی است اما هنوز هم حق پخش تلویزیونی، بلیط فروشی و سایر درآمدها وجود دارد.

موفقیت در المپیک لندن، درآمد حاصل از پخش تلویزیونی را تا سال ۲۰۱۸ و بازاریابی را تا سال ۲۰۱۹ برای اتحادیه بین المللی دوومیدانی تضمین کرد. درآمد این نهاد از کمیته بین المللی المپیک نیز افزایش یافته است. میزان اندوخته پنج سال آینده بیشتر از ۶۵ میلیون دلار برآورد شده است.

لاگائه گفت: در مورد اسکیت سرعتی ، ابراز خستگی شرکت هلندی بعد از یک و نیم دهه حمایت مالی امری عادی است.

برچسب ها

0 دیدگاه در “دو ورزش المپیکی حامیان مالی مهم خود را از دست دادند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi