طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

پایان سال 91 با 54 مدال برای دوومیدانی کاران جانباز ومعلول ایران

دومیدانی جانبازان و معلولین

دوومیدانی یکی از رشته های افتخارآفرین جانبازان و معلولین ایران در میادین بین المللی است که در سال ۹۱ موفق به کسب ۵۴ مدال در سه رویداد مهم ورزشی شد.

دوومیدانی کاران جانباز و معلول ایران در سال ۹۱ در سه رویداد مهم بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، مسابقات قهرمانی جهان آیواز در امارات و مسابقات قهرمانی جوانان جهان در جمهوری چک شرکت کردند که ره آورد آنان از این رقابت ها ۵۴ مدال شامل ۲۲ طلا، ۱۹ نقره و ۱۳ برنز است.

بازی های پارالمپیک لندن با ۱۳ مدال برای دوومیدانی جانبازان و معلولین مهمترین میدان آنان بود. نمایندگان دومیدانی جانبازان و معلولین ایران در این بازی ها موفق به کسب پنج مدال طلا، پنج مدال نقره و سه نشان برنز شدند.

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان معلولین (آیواز) نیز یکی دیگر از میادین این ورزشکاران در سال ۹۱ بود که آنان موفق به کسب ۱۸ مدال شامل ۱۲ طلا، پنج نقره و یک مدال برنز شدند.

همچنین جوانان معلول کشورمان در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در جمهوری چک موفق به کسب ۲۳ مدال شامل پنج مدال طلا، ۹ مدال نقره و ۹ نشان برنز شدند.

رییس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین معتقد است که اگر حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین نبود، دوومیدانی کاران جانباز و معلول موفق به ثبت این افتخارات نمی شدند.

ˈبهمن رضاییˈ تاکید می کند که ورزش دوومیدانی جانبازان و معلولین در سال ۱۳۹۲، سال پرکاری پیش رو دارد که حضور قدرتمند در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۳ و دومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان مالزی از مهمرین محورهای کاری این انجمن در این سال است.

وی افزود: ملی پوشان دوومیدانی جانباز و معلول سال ۱۳۹۲ را با مسابقات بین المللی امارات که در شش روز نوروز در امارات برگزار می شود، آغاز می کنند. آنان در این رویداد ورزشی به دنبال کسب رکورد ورودی به مسابقات قهرمانی جهان هستند.

رییس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱ ملی پوش کشورمان مجوز حضور در مسابقات قهرمانی جهان که مردادماه سال آینده در لیون فرانسه برگزار می شود، را به دست آوردند. این ورزشکاران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن با کسب رکوردهای تعیین شده مجوز حضور در مسابقات جهانی را کسب کردند. انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین به دنبال کسب حداقل شش مجوز ورودی دیگر است.

وی با بیان اینکه مسابقات دوومیدانی قهرمانی معلولین جهان مهمترین رویداد ورزشی سال ۱۳۹۲ است، گفت: این رقابت ها مردادماه سال آینده (۱۳۹۲) در شهر لیون فرانسه برگزار خواهد شد.

بهمن رضایی در ادامه از دومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان مالزی به عنوان یکی دیگر رویدادهای مهم ورزشی در سال آینده یاد کرد و گفت: تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین در نخستین دوره این رقابت ها عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده است و تلاش می کنیم در دومین دوره قهرمان شویم.

وی با بیان اینکه این رقابت ها در سه گروه سنی زیر ۱۹، ۱۷ و ۱۵ سال برگزار می شود ، گفت: ۳۰ ورزشکار جوان شامل ۲۲ پسر و ۸ دختر به نخستین اردوی این بازی ها دعوت شدند و تمرینات اولیه را برگزار کردند. در حال حاضر آنان تمرینات خود را زیر نظر دو مربی خانم و شش مربی آقا در شهرهای محل سکونت خود پیگیری می کنند تا سال آینده به دومین اردوی آمادگی دعوت شوند.

منبع: ایرنا

برچسب ها

0 دیدگاه در “پایان سال ۹۱ با ۵۴ مدال برای دوومیدانی کاران جانباز ومعلول ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi