طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

اساسنامه جدید هنوز به تصویب نرسیده است/ رسانه‌ها کمیته ملی المپیک را یاری دهند

کمیته ملی المپیک

در روزهای اخیر اخبار و نظرات متفاوتی از سوی برخی افراد و رسانه‌ها در خصوص تغییرات اساسنامه کمیته ملی المپیک مطرح شد که کمیته جهت تنویر افکار عمومی به ارائه توضیحاتی در این باره می‌پردازد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، فرایند اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک به سال ها پیش بر می گردد و مراتب اصلاحات در انطباق با منشور المپیک و ابلاغیه های کمیته بین المللی المپیک، در کمیسیون ذیربط متشکل از ۹ نفر از نخبگان عرصه مدیریت و ورزش کشور، با اخذ نظرات فدراسیون های ورزشی مورد بررسی قرار گرفته است. سپس، مفاد پیش نویس مربوطه، از یک ماه پیش در جلسات هیئت اجرایی به صورت بند به بند، مورد بررسی و اصلاح واقع شده و این روند ادامه دارد.

پس از اتمام مرحله بررسی در هیئت اجرایی، در خصوص مفاد اساسنامه تنظیمی به نحو مناسبی اطلاع رسانی خواهد شد و امکان اعمال اصلاحات مبتنی بر نقطه نظرات اعضای جامعه ورزش و رسانه ها فراهم خواهد بود، ضمن اینکه مفاد آن به استحضار وزیر ورزش و جوانان و کارشناسان ارزنده آن وزارتخانه نیز خواهد رسید و پس از اعمال موارد تکمیلی و اصلاحی، جهت اظهار نظر به مراجع بین المللی از جمله کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا ارسال می گردد.

در خاتمه لازم به یادآوری است که بعد از انجام پروسه اعلام شده، این اعضای مجمع عمومی کمیته ملی المپیک با ترکیب فدراسیون های ورزشی، مسئولان و نمایندگان کلیه نهادهای اصلی دست اندرکار مدیریت ورزش کشور هستند که در نقش بالاترین رکن تصمیم گیرنده کمیته ملی المپیک باید مفاد اساسنامه را به تصویب برسانند.

از ارباب جراید انتظار می رود ضمن پرهیز از گمانه زنی و تشویش اذهان عمومی، اجازه دهند فرایند سالم و سیستماتیک اصلاح اساسنامه این کمیته به درستی طی شود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “اساسنامه جدید هنوز به تصویب نرسیده است/ رسانه‌ها کمیته ملی المپیک را یاری دهند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi