طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

برگزاری اردوهای آمادگی تیم‌ملی جوانان و اولین دوره لیگ باشگاهی بزرگسالان

بهمن رضایی

بهمن رضایی، رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین برنامه‌های پیش روی این انجمن در ۳ ماهه پایانی سال جاری و سال آینده را تشریح کرد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران، بهمن رضایی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدارسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، درباره برنامه‌های رشته دو‌ومیدانی پس از پارالمپیک لندن گفت: پس از این مسابقات، جلساتی در فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک داشتیم که نتیجه آن حمایت مجدد فدراسیون و کمیته از رشته دوومیدانی بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: قرار شد برای آمادگی ملی‌پوشان جوان به منظور حضور در رقابت‌های جوانان جهان در مالزی در سال ۲۰۱۳، ۲ مرحله اردوی آمادگی تا پایان سال جاری برگزار شود. پس از آن نیز در سال آینده، ۳ مرحله اردوی دیگر تا زمان اعزام به رقابت‌ها (آبان ۹۲) پیش‌بینی شده است.

رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین اعلام کرد: رقابت‌های جهانی ۲۰۱۳ فرانسه، از رویدادهای مهمی است که سال آینده در آن شرکت می‌کنیم؛ چون این مسابقات نیز مانند بازی‌های پارالمپیک دارای ورودی است، باید پیش از آن در مسابقاتی که زیر نظر IPC برگزار می‌شود، شرکت و کسب سهمیه کنیم.

رضایی افزود: این مسابقات هر ۲ سال یک‌بار زیر نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک برگزار می‌شود و از مهم‌ترین رویدادهای رشته دوومیدانی معلولین است که بهترین نفرات از سراسر جهان در آن حضور دارند و فرصت مناسبی است که ملی‌پوشان ما با شرایط و قوانین جدید این رشته و تغییراتی که در کلاس‌بندی‌ها ایجاد شده آشنا شوند. به همین منظور، در رقابت‌های امارات که اول تا هشتم فروردین ماه ۹۲ برگزار می‌شود، در صورتی‌که زیر نظر IPC باشد، شرکت می‌کنیم تا برای مسابقات جهانی فرانسه افزایش سهمیه داشته باشیم.

وی در خصوص اعزام‌های برون‌مرزی تیم ملی جوانان گفت: سال آینده مسابقات بین‌المللی تونس را داریم که در صورت موافقت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون، نفرات برتر اردوهای جوانان و نفراتی که امکان حضور در رقابت‌های فرانسه را ندارند، به این مسابقات اعزام می‌شوند. این افراد، که ۲۱ نفر مرد و ۹ نفر زن هستند، در خلال جشنواره استعدادیابی ثامن‌الحجج (ع) انتخاب شدند و برای حضور در اردوهای آمادگی از آنها دعوت می‌شود.

رضایی در مورد سایر برنامه‌های داخلی رشته دوومیدانی افزود: به غیر از برگزاری اردوهای آمادگی تیم ملی و اعزام‌های برون‌مرزی، در نظر داریم اولین دوره لیگ باشگاهی دوومیدانی را برگزار کنیم و رقابت‌های قهرمانی کشور بزرگسالان و جوانان نیز از دیگر برنامه‌های سال آینده انجمن است.

تیم ملی دو ومیدانی جانبازان و معلولین کشورمان در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به کسب ۱۳ نشان رنگارنگ (۵ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) شد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “برگزاری اردوهای آمادگی تیم‌ملی جوانان و اولین دوره لیگ باشگاهی بزرگسالان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi