مطالب مرتبط:

رده بندی برترین دوومیدانی کاران جهان اعلام شد/حدادی در جمع 100 نفر برتر

احسان حدادی

آخرین رده‌بندی جهانی دوومیدانی اعلام شد که نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک توانست برای نخستین بار در جمع ۱۰۰ نفر برتر مواد مختلف قرار بگیرد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران، در آخرین رده بندی برترین دوومیدانی کاران جهان در سال ۲۰۱۲ نمایندگان کشورمان رشد چشمگیری داشتند که نمونه آن حضور احسان حدادی در جمع ۱۰۰ ورزشکار برتر تمام مواد بود.

۱۰ دوومیدانی کار برتر کشورمان که نام آنها در ۱۰۰ نفر اول مواد خود قرار دارد به شرح زیر است:

* احسان حدادی که سرشناس ترین دوومیدانی کار ایران محسوب می‌شود و در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز مدال نقره پرتاب دیسک را از آن خود کرد در رده بندی این ماده با ۱۳۲۷ امتیاز مکان سوم را به خود اختصاص داده است و در رده بندی مجموع مواد نیز هشتاد و یکمین نفر محسوب می‌شود. رابرت هارتینگ آلمانی، جدی ترین رقیب حدادی صدرنشین این فهرست است.

او یک افتخار دیگر را نصیب ایران کرده است و آن اینکه برای اولین بار در تاریخ دوومیدانی ایران توانست جزء ۱۰۰ نفر برتر جهان در مواد مختلف قرار بگیرد.

* رضا قاسمی، سریعترین دونده ایران در ماده ۱۰۰ متر با امتیاز ۱۱۴۹ رتبه هفتاد جهان را به خود اختصاص داده است. اوسین بولت، سریعترین دونده جهان در مکان نخست این فهرست جای گرفته است.

* مریم طوسی، نماینده کشورمان در دوی ۴۰۰ متر با کسب ۱۱۴۴ امتیاز در مکان ۶۶ جهان در این ماده قرار دارد.

* محمد ارزنده که در لحظات آخر توانست ورودی المپیک ۲۰۱۲ لندن را در ماده پرش طول کسب کند و نفر اول ایران در این ماده محسوب می‌شود جایگاه ۴۴ دنیا را با کسب ۱۱۳۹ امتیاز به خود اختصاص داده است.

* کیوان قنبرزاده که در ماده پرش ارتفاع رکورددار ایران است در حال حاضر با کسب ۱۱۳۶ امتیاز جایگاه ۴۴ جهان را از آن خود کرده است. در این ماده دونده قطری که در رقابت‌های غرب آسیا حضور داشت و در المپیک نیز برنز گرفت، نفر چهارم رنکینگ محسوب می‌شود.

* روح الله عسگری در ماده ۱۱۰ متر مانع که نماینده ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم بود، در رنکینگ جهانی با کسب ۱۱۳۳ امتیاز جایگاه ۹۳ دنیا را از آن خود کرده است.

* محمود صمیمی که نفر دوم ایران پس از احسان حدادی در ماده پرتاب دیسک محسوب می‌شود با کسب ۱۱۲۲ امتیاز در جایگاه ۴۳ جهان قرار گرفته است.

* امین نیکفر پرتابگر دورگه کشورمان که در آمریکا زندگی می‌کند، در ماده پرتاب وزنه توانست با کسب ۱۰۹۱ امتیاز در مکان ۸۳ رنکینگ جهانی جای بگیرد.

* کاوه موسوی، نفر اول پرتاب چکش ایران که در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن هم حضور داشت، با کسب ۱۰۷۷ امتیاز در مکان ۶۵ دنیا جای گرفته است.

* در ماده پرتاب وزنه بانوان لیلا رجبی که نفر اول و رکورددار ایران محسوب می شود، با کسب امتیاز ۱۰۴۵ رتبه ۴۰ را از آن خود کرده است. در این ماده پرتابگر نیوزلندی صدرنشین است.

در رنکینگ تیمی نیز تیم ایران با تصاحب ۳۳۰۷۷ امتیاز در مکان ۶۱ دنیا قرار گرفته است. آمریکا، کنیا و روسیه مکان‌های اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

برچسب ها

یک دیدگاه در “رده بندی برترین دوومیدانی کاران جهان اعلام شد/حدادی در جمع ۱۰۰ نفر برتر”

  1. ali reza گفت:

    ey val maryam toosi :xX

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi