طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

ورزشکاران غایب در صورت مراجعه تا پایان امسال به عنوان سرباز قهرمان محسوب خواهند شد

سردار مهرعلی باران‌چشمه

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: ورزشکاران غایب اگر تا پایان سال به خدمت وظیفه عمومی مراجعه کنند، می‌توانند به عنوان سرباز قهرمان خدمت کنند.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران، سردار مهرعلی باران‌چشمه با حضور در برنامه ورزش و مردم در مورد مشکلات خدمت سربازی ورزشکاران و راهکارهایش برای بهبود این وضعیت اظهار داشت: موضوع خروج از کشور ورزشکاران و خدمت سربازی آنها در چند سال گذشته مبتلا‌به بوده است. به جرات می‌توانم بگویم که در یکی دو سال گذشته ما این مشکلات را به حداقل رسانده‌ایم. تعاملی که بین نیروهای مسلح و فدراسیون‌ها صورت گرفته است این است که ورزشکاران در زمان مشمولیت و کارهای اعزام به خدمت خود را پیگیر باشند. اما متاسفانه آنهایی که مشکل دارند، اصلا به فکر اعزام به خدمت خود نبوده‌اند.

وی در مورد ورزشکاران سرباز قهرمان اظهار داشت: ورزشکاران می‌توانند پیش از اعزام کارهای خود را برای سرباز قهرمان شدن را انجام دهند، در این صورت آنها دو ماه دوره آموزشی را می‌گذرانند و پس از آن به خدمت فدراسیون مربوطه درمی‌آیند.

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: قانون وظیفه عمومی مصوب مجلس شورای اسلامی است , فرق نمی‌کند چه کسی می‌خواهد به خدمت اعزام شود. هر کس اگر در چارچوب قانونی حرکت کند مشکلی نخواهد داشت. قانون به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد کسی که وضعیت مشمولیتش مشخص نشده از کشور خارج شود.

باران‌چشمه در مورد ورزشکاران مشمولان غایب عنوان کرد: سرباز قهرمان مشمول ورزشکاران غایب نمی‌شود اما ما تصمیم گرفته‌ایم که اگر تا پایان امسال خودشان را معرفی کنند می‌توانند به عنوان سرباز قهرمان محسوب شوند.

وی در پاسخ به سوالی که چرا تراکتورسازی که یک تیم غیرنظامی است می‌تواند بازیکن بگیرد گفت: تربیت بدنی سپاه پاسداران به عنوان یکی از سهامداران این باشگاه محسوب می‌شود و آنها این موضوع را به نیروی مسلح اعلام کرده‌اند و به همین دلیل می‌توانند بازیکن سرباز جذب کنند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “ورزشکاران غایب در صورت مراجعه تا پایان امسال به عنوان سرباز قهرمان محسوب خواهند شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi