طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

جایزه یک عمر فعالیت ورزشی برای ˈ سباستین کوˈ

سباستین کو

لرد ˈ سباستین کوˈ رییس کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۲ لندن و قهرمان پیشین دو و میدانی جایزه یک عمر فعالیت ورزشی را دریافت خواهد کرد.
به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از بی بی سی اسپورت، او به خوبی توانست بازی های المپیک لندن را سازماندهی و نام خود را در زمره یکی از مدیران موافق ورزش ثبت کند.ˈ دیوید کامرونˈ نخست وزیر انگلیس، کو دارنده طلای دو ۱۵۰۰ متر بازی های المپیک ۱۹۸۰ و ۱۹۸۴ را به مثابه ˈ مغز و قلبˈ بازی های لندن دانست.

این جمله او برای همیشه در ذهن بریتانیایی ها خواهد ماند؛ کو در آغاز بازی های المپیک لندن گفت: لندن ۲۰۱۲؛ ساخت بریتانیا.اکنون کو ۵۶ ساله به جمع ورزشکارانی چون پله ، بیورن بورگ و سر استیو ردگریو می پیوندد که پیش از این چنین جایزه ای را گرفته بودند.

کو علاوه بر این مدال طلای ماده ۱۵۰۰ متر بازی های ۱۹۸۰ مسکو و ۱۹۸۴ لس آنجلس، دارده مدال نقره ماده ۸۰۰ متر در المپیک مسکو و نیز المپیک لس انجلس نیز هست.کو نخستین ورزشکاری است که از رشته دو و میدانی این عنوان را از آن خود می کند.در ماه نوامبر او بدون رقیب به ریاست اتحادیه المپیک بریتانیا انتخاب شد.کو در لندن بدنیا آمد و سالهای نوجوانی را در شفیلد گذراند، جایی که پیتر ، پدرش مربی دو و میدانی بود.

دوران ورزشی او یکی از درخشان ترین دوران دو و میدانی بریتانیا محسوب می شود. اودر آن زمان رقیبانی چون ˈ استیو اووتˈ و ˈ استیو کرامˈ داشت.او پس از بازنشستگی طی سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ نماینده حزب محافظه کار در مجلس شد و پس از آن هدایت تیم پیشنهاد میزبانی لندن در بازی های المپیک و پارالمپیک را به عهده گرفت و توانست رقیبی چون پاریس را کنار بزند.مدیریت او در سازماندهی ورزشگاه های المپیک و پارالمپیک و نیز در شرایطی که گفته می شد بسیاری از صندلی های ورزشگاه ها خالی خواهد ماند، مثال زدنی بود.

سایر ورزشکارانی که در سالهای قبل جایزه یک عمر فعالیت ورزشی دریافت کرده اند به این شرح است:۲۰۱۱ – سر استیور درگریو- رویینگ۲۰۱۰- دیوید بکام- فوتبال۲۰۰۹ – سیو بالستروس – گلف۲۰۰۸ – سر بابی چارلتون – فوتبال۲۰۰۷ – سر بابی رابسون – فوتبال۲۰۰۶ بیرون بورگ – تنیس۲۰۰۵- پله – فوتبالاین جایزه را بی بی سی اهدا می کند.

برچسب ها

یک دیدگاه در “جایزه یک عمر فعالیت ورزشی برای ˈ سباستین کوˈ”

  1. شاهين گفت:

    با سلام و تشکر از وبلاگ بسیار قشنگ و به روز اتان.
    چند تا عکس یا فیلم از استارت مسابقات مختلف دوهای سرعت را میخواهم اگر دارین ممنون میشم برام بفرستین.
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi