رییس فدراسیون دوومیدانی در مجمع زنجان: از مربیان داخلی حمایت‌های لازم نشده است

رییس فدراسیون دو و میدانی از مقوله استعدادیابی به عنوان جدی‌ترین رویکرد این فدراسیون در سال‌جاری یاد کرد و گفت: با توجه به این امر، اعتبارات قابل قبولی به این رشته ورزشی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران،”افشین داوری” در مجمع عمومی هیئت دو و میدانی استان زنجان، توسعه پیست‌های دو و میدانی را یکی از موارد اصلی در آینده نزدیک دانست و افزود: کسب مقام در دو و میدانی برای وزارت ورزش و جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که این رشته با توجه به مدال‌های بی‌شماری که دارد، قادر است در رساندن جایگاه ورزش ایران در بازی‌های آسیایی به رتبه سوم کمک کند.

وی با تأکید بر اینکه فدراسیون دو و میدانی تنها فدراسیونی است که همه هزینه‌های مسابقات را خود تقبل کرده و می‌پردازد، تصریح کرد: با این وجود هنوز نتوانسته‌ایم از مربیان داخلی آن‌طور که باید حمایت‌های لازم را به عمل بیاوریم و در به‌روز کردن دانش مربیان داخلی به توفیقاتی دست نیافته‌ایم و این در حالی است که به شدت نیازمند توسعه و رشد علوم در این زمینه هستیم،‌ لذا معتقدیم عدم اهتمام به پرورش مربی بین‌المللی در این رشته طی ۲۰ سال اخیر یک ضعف بزرگ برای این فدراسیون تلقی می‌شود.

داوری از راه‌اندازی کمیته برنامه‌ریزی در این فدراسیون خبر داد و خاطرنشان کرد: این کمیته که به تازگی راه‌اندازی شده است، سه مأموریت ویژه دارد که اولین مأموریت آن بحث مخاطب‌گیری است، چرا که معتقدیم علی‌رغم تلاش‌هایی که تا به امروز در این فدراسیون صورت گرفته است، اما هنوز نتوانسته جایگاه خود را در کشور به دست آورد، بنابراین امیدواریم بتوانیم با توجه به پرمدال بودن این رشته نسبت به سایر رشته‌ها، گام مؤثری در رشد و توسعه آن برداریم.

در ادامه این جلسه، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه در سه سال اخیر جهش قابل توجهی در بخش بانوان این رشته داشتیم، گفت: خوشبختانه در مسابقات اخیر و در رده سنی جوانان توانستیم ۷ مدال رنگارنگ کسب کنیم که این نشان‌دهنده اهتمام به ورزش پایه در استان است.

“ایرج رحمانی” با بیان اینکه در ورزش آموزش و پرورش نیز جهش قابل توجهی روی داده است، افزود: امیدواریم وزارت آموزش و پرورش به هدف اصلی خود که همان شکوفایی استعدادهای بالقوه ورزشی است، اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی از راه‌اندازی اولین پیست تارتان در استان خبر داد و افزود: اخیراً قراردادی با یک شرکت منعقد کرده‌ایم تا اولین پیست تارتان استان را راه‌اندازی کنیم که تحقق این مهم به شکوفا شدن استعدادهای دو و میدانی در استان به ویژه شهرستان‌هایی چون ابهر و خرم‌دره کمک شایانی خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته شاهد درخشش ورزشکاران دو و میدانی‌کار استان زنجان در بازی‌های آسیایی بودیم، ادامه داد: این موفقیت‌ها باید امروز نیز تداوم داشته باشد که با این رویکرد می‌توانیم حداقل دو نماینده از استان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ کره‌جنوبی داشته باشیم.

رییس هیئت دو و میدانی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه امیدواریم کسب مدال در المپیک ۲۰۱۲ لندن منشأ خیر و برکت برای ورزش دو و میدانی کشور باشد، افزود: این رشته ورزشی در استان زنجان علی‌رغم مشکلات مالی توانسته است تا به امروز طبق برنامه پیش رفته و به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابد.

“نقی سالک” با تأکید بر اینکه زنجان استانی است که به لحاظ دو و میدانی در سطح کشور به ویژه رشته‌های استقامتی شناخته شده است، یادآور شد: همواره سعی‌مان بر این بوده است که این رشته را از پایه تقویت کنیم که خوشبختانه در همین راستا به موفقیت‌های خوبی در ماه‌های اخیر دست یافته‌ایم.

این فعال ورزشی با اشاره به اینکه دو و میدانی در استان زنجان هیچ اسپانسر مالی ندارد، تصریح کرد: امیدواریم سالن دو و میدانی در اختیار هیئت استان قرار گیرد تا بتوانیم با درآمدزایی، بخشی از مشکلات مالی هیئت را مرتفع کنیم.

برچسب ها

2 دیدگاه در “رییس فدراسیون دوومیدانی در مجمع زنجان: از مربیان داخلی حمایت‌های لازم نشده است”

  1. دونده گمنام گفت:

    تاکنون هیچ فدراسیونی از مربیان داخلی حمایت نکرده و کارنامه ۹۰ ./. مربیان خارجی بسیار ضعیف بوده است . به عنوان مثال رهبر از زمانی که زیر نظر پاکلین رکورد دار اسبق دنیا تمرین می کند افت محسوس داشته است و یادآور سخن معروف است که قهرمانان بزرگ حتما مربیان بزرگ نمی شوند . مربیگری استعدادی به جز استعداد قهرمانی می طلبد.کار هر بز نیست خرمن کوفتن /گاو نر می خواهد مرد کهن

  2. salsabil گفت:

    از ا۷ خبر خیلی خوشحال شدم اما این احساس زمانی بیشتر میشه که به پشتوانه این خبر کلاس ها و دوره های مختلف با کیفیت و مستمر برگزار بشه. اگه استعدادیابی هم آموزش بدن خوبه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک ما شوید!

logo-samandehiمطالب مرتبط: